OFF
ON
Boxed
Za rok zarobili 20 miliónov: Dve sestry vybudovali biznis vo vani

Za rok zarobili 20 miliónov: Dve sestry vybudovali biznis vo vani

Príbeh úspechov i pádov má často veľmi podobný začiatok. Vždy to začína myšlienkou dostať sa na vrchol. Inak tomu nebolo ani v tomto prípade. Dve mladé (deti) Američanky, Caroline a Isabel Bercaw sú dnes úspešné podnikateľky v oblasti drogériového priemyslu – Da Bomb Bath. Ich nápad neprišiel s úpenlivým rozmýšľaním, analyzovaním či skúmaním. Impulz našli v zábave a… vo vani.

Počuli ste už niekedy o Da Bomb Bath? Príbeh začali mladé dievčatá písať ešte v roku 2012, keď Isabel a Caroline si ako deti zamilovali kúpele s penou, bublinkami, farbami a vôňami. Na internete si hľadali návody na vlastné, tzv. bath bombs. Guľôčky, ktoré po vhodení do vody, šumia, penia, bublinkujú a vytvárajú príjemnú vôňu. Erupcia týchto voňavých „bômb“ sa časom pre sestry zmenila na záľubu.

Pokúšali sa vyrábať vlastné kúpeľné bomby s vlastnými vôňami a farbami. „Veľakrát sa stalo, že sme zafarbili kompletne celú vaňu alebo dokonca našu telá. Občas to bolo celkom strašidelné,“ povedala Caroline, ktorá má dnes 17 rokov.

Po rôznych zábavných pokusoch sa dievčatá zúčastnili, akéhosi umeleckého trhu v rodnom Minneapolise. Dávku „kúpeľných bombičiek“, ktorú zobrali, okamžite vypredali. O rok neskôr sa to zopakovalo s ešte väčším počtom. Vtedy ich oslovil miestny salón či by nemali záujem predávať ich produkt masovejšie. „Uvedomili sme si, že by z toho mohol byť skutočný biznis,“ povedala Isabel, ktorá má dnes 18 rokov.

Prečítajte si aj: TOP 5 najlepších rád, ktoré vám môžu pomôcť preraziť na trhu

Tento krok pre ne znamenal väčšiu prestíž. Svoje receptúry zdokonaľovali a pracovali na tom, aby boli ich produkty kvalitnejšie. Treba si však uvedomiť, že stále hovoríme o 12 – 13 ročných dievčatách, ktoré s obchodom nemali nikdy žiadne skúsenosti. Rady čerpali od rodičov a známych, ktorí im pomáhali. „Nikdy sme nemali žiadne obchodné vzdelanie, naším vzdelaním bola naša zvedavosť,“ tvrdí Isabel. Ľudia v ich okolí im vždy bolo ochotní pomôcť.

Ich propagácia spočívala v tom, že miestnym a okolitý salónom ponúkali na vyskúšanie ich vzorky. A výsledok? V roku 2015 predávali svoje produkty vo viac ako 30 predajniach. V roku 2016 sa zúčastnili dokonca medzinárodného obchodného veľtrhu v Atlante.

Výroba v rodinnom dome však bola nezvládnuteľná. Rodina zamestnávala dvoch ľudí na plný úväzok a zapájali si aj samotné sestry či rodičia. Z poschodia sa stal sklad, z obývačky baliareň a kúpeľňa bola laboratóriom. Ako ďalej? Stalo sa niečo, čo bolo zo začiatku iba snom. Mať za sebou veľkú spoločnosť, ktorá vás dostane do hry  s zdalo ako príbeh zo sci-fi.

A hľa, zavolala spoločnosť Target (pozn. red. jedna z najväčších maloobchodných spoločností v USA)., že by si želala, aby produkty Da Bomb Bath boli predávané naprieč celou Amerikou. „Caroline a ja sme hovorili o Target ako o veľkom sne a mysleli sme si, že tak o päť rokov si založíme firmu. Ale potom k nám prišli!“

Sestry museli konať rýchlo, pretože takáto šanca neprichádza každý deň. Mama sestier sa stala generálnou riaditeľkou a sestry sa sústredili na výrobu a marketing. Kontaktovali ľudí, ktorí im pomohli s vybudovaním štruktúry spoločnosti a implementáciou systémov pre lepšiu efektívnosť výroby. Dievčatám pomáhali aj ľudia zo školy a spolužiaci ich veľmi podporovali. „Niektorí ľudia, ktorí k nám prišl,i nás oslovovali so slovami, že sme tie dievčatá – Bath Bombs. Ako prvé sa pýtali koľko zarábame. Lepšia otázka by bola, ako sa máme,“ povedala Caroline. Aj toto boli indície, že skutočný úspech sa dostavil.

Prečítajte si aj: Nevedel matematiku, nezvládol skúšky a nezobrali ho k polícii: Jack Ma je dnes miliardárom

Dnes spoločnosť Da Bomb Bath generuje ročný zisk vo výške 20 miliónov USD. Sestrám sa podarilo na trhu vytvoriť úplne nový druh biznisu a konkurenciu doslova zničili. Dnes vyrábajú ďalšie produkty. Rôzne oleje, peny či soli do kúpeľov a iné relaxačné hračky. „Je to skvelé. Videli sme priestor pre naše nápady, ktoré boli iba zábavou,“ tvrdí mladšia Caroline Bercaw.

Sestry dnes svoje produkty predávajú celosvetovo a ich výrobky zaujali aj také spoločnosti ako Mattel či Ulta Beauty. Caroline je v súčasnosti na strednej škole a Isabel začala študovať na miestnej univerzite. Napriek tomu tvrdia, že o Bath Bombs hovoria deň čo deň bez prestávky.

A čo ich mama Kim, ktorá je generálna riaditeľka? „Vyhodili ma už asi 5-krát.,“ dodala s úsmevom.

Zdroj: entrepreneur.com

Autor

d.ruscak@gmail.com'
Chuť neustále na sebe pracovať a posúvať sa vpred. Jeho motto je inými slovami mottom portálu ↓ZdolaHore↑. Písanie o všetkom, čo stojí za zmienku, zaujímavosti, šport, cestovanie, politika alebo kvalitná reklama... Obľubuje šport, cestovanie a takisto rád načrie do histórie. Cudzia mu však nie je ani oblasť technológií a podnikania. Ku všetkému pristupuje zodpovedne a s pokorou. Práve disciplína je preňho slobodou!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..