OFF
ON
Boxed
Zakladateľ firmy FUBU Daymond John

Zakladateľ firmy FUBU Daymond John

Prinášame ti ďalší z edície článkov o úspešných ľuďoch, ktorí aj tebe môžu byť veľkou inšpiráciou na ceste Zdola Hore. Bezpochyby k ním patrí aj Daymond John /daymondjohn.com/. Je riaditeľom a zakladateľom firmy FUBU, z ktorej zo základného kapitálu 40 dolárov vybudoval značku životného štýlu v hodnote neuveriteľných 6 miliárd dolárov. Pozrime sa spoločne na Johna bližšie.

Daymond – okrem iného – je aj prezidentským ambasádorom iniciatívy Global Entrepreneurship a vystupuje v relácii Shark Tank na ABC, ktorú pozná aj mnoho z nás na Slovensku. Dostal viac ako 35 podnikateľských cien, medzi nimi aj ocenenie za marketingového pracovníka roka od portálu Brandweek, cenu Marketing 1000 Award za výnimočnú reklamnú kampaň od Advertising Age a cenu pre newyorského podnikateľa roka od Ernst & Young. Daymond John napísal tri vynikajúco sa predávajúce knihy, medzi nimi aj The Power of Broke (Moc bankrotu).

Prinášame pár citátov Daymonda: 

“Ak si trúfnete ísť s kožou na trh, zviditeľníte sa a budete predávať, ľudia si vás nájdu. Predaj je liekom na všetko. Môžete donekonečna rozprávať o tom, aký skvelý je váš podnikateľský plán a ako dobre sa vám bude dariť. Môžete si tvoriť vlastné názory, ale nie vlastné fakty. Predaj je liekom na všetko.”

“Päť dní do týždňa si večer pred spaním a ráno po prebudení čítam svoje ciele. Mám ich desať a týkajú sa rodiny, zdravia, podnikania a podobne. KAždý z nich má stanovený konkrétny dátum ukončenia a každý pol rok ich aktualizujem.”

“Rodičia ma učili, že zo zamestnania nikdy nezbohatnem. Zbohatnem na základe toho, čo robím doma po práci.”

“Nezáleží na tom, či si môj brat. Ak proti sebe budeme hrať futbal, skúsim ti rozbiť hlavu. Neznamená to, že ťa nemám rád. Neznamená to, že ťa nerešpektujem.”

Prečítajte si aj: Za rok zarobili 20 miliónov dolárov: Dve sestry vybudovali biznis vo vani

Pár otázok pre Daymonda, ktoré mu položil Tim Ferriss

Aká bola vaša najlepšia alebo najvýnosnejšia investícia? Môže ísť o investíciu do peňazí, času, energie alebo niečoho iného. 

“Najlepšia investícia bola, keď som si počas štúdia na strednej škole našiel čas pracovať ako poslíček pre First Boston. Naháňal som sa po celom Manhattane a stretával rôzne typy ľudí. Videl som veľmi nešťastných výkonných pracovníkov na najvyšších miestach. Na druhej strane som videl veľmi šťastných radových zamestnancov. Nikdy predtým som nebol vystavený podobnej rôznorodosti a neskôr sa mi vďaka nej otvorili oči všetkým možným príležitostiam.”

Máte nejaký citát, ktorým sa v živote riadite alebo na ktorý často myslíte?

“Peniaze sú výborný sluha ale hrozný pán.”

Najčastejšie darované alebo odporúčané knihy

Mysli a zbohatni, Kam sa podel môj syr?, Blue Ocean Strategy (Stratégia modrého oceánu), Invisible Selling Machine (Neviditeľný predajný stroj), Najbohatší muž v Babylone a Džingischán a utváranie moderného sveta. Poslednú z týchto kníh odporúča viacero milionárov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..