OFF
ON
Boxed
5 najlepších krátkych hororov dostupných na Youtube + VIDEO

5 najlepších krátkych hororov dostupných na Youtube + VIDEO

Youtube ukrýva obrovské množstvo kvalitnej filmovej tvorby a práve takzvané „short horory“ sú jej vlajkovou loďou. Mnohokrát zobrazujú hrozivé udalosti založené na primárnych ľudských obavách a strachoch a väčšinou sú lepšie než 80 % celovečernej hororovej produkcie. Tu vám ponúkame výber toho najlepšieho. Pozerajte po tme, osamote, so slúchadlami v ušiach!

Bedfellows

(Réžia: Drew Daywalt)

Predstavte si túto situáciu. Zobudíte sa uprostred noci na zvonenie telefónu. Periférne vnímate, že vedľa vás na manželskej posteli spokojne spí vaša drahá polovička. Cítite sa bezpečne? To ešte netušíte, aký šok vás čaká na druhom konci hovoru. Daywaltov dvojminútový short film sa vám dokáže aj napriek ultra krátkej stopáži zaryť až pod kožu a vyvolať vo vašej mysli tú prastarú paranoju, že ani vo vlastnej spálni nie ste tak úplne v bezpečí. Filmu by možno prospelo, keby sa tvorcovia rozhodli ukázať trochu menej, nakoľko ľudská predstavivosť by si tú výslednú hrôzu dokázala dotvoriť sama.

Lights Out

(Réžia: David F. Sandberg)

Kto by nepoznal tento legendárny „kraťas“ z dielne Davida F. Sandberga. Lights Out je názornou ukážkou pravdivosti dnes už ohranej frázy „málo peňazí – veľa muziky“. Sandberg v podstate s nulovým rozpočtom (hlavnú rolu si zahrala jeho manželka) vytvára atmosférické dielo, pri ktorom vám bude tuhnúť krv v žilách.

Film o duchovi, ktorý prichádza, len ak sú svetlá zhasnuté, vyslúžil jeho tvorcovi pozvánku do Hollywoodu, kde pod záštitou producenta Jamesa Wana (Conjuring) zrežíroval jeho celovečernú verziu. Nuž, niekedy stačí mať dobrý nápad a aj taká tvorba, akou sú short horory na Youtube, môže preraziť na veľké plátno.

I heard it Too

(Réžia: Matt Sears, Tim Knight)

Prebudiť sa uprostred noci zvykne byť nepríjemnou záležitosťou. Obzvlášť ak vás vydesí každý podivuhodný tieň či zlovestný zvuk z útrob domu. No prebudiť sa na volanie vašej mamičky z vedľajšej miestnosti nepredstavuje až taký hororový scenár, či? Pre malú Bethany zrejme nie, a tak sa rozhodne poslúchnuť. Po ceste ju však zastaví matka a odvedie ju k sebe do izby so slovami: „Aj ja som to počula. A nebola som to ja!“ Kto to preboha číha v tme a volá k sebe malé dievča?

Na podobnú tému vzniklo viacero short hororov, avšak počin dua Sears/Knight vyniká desivým zakončením, kedy je divákom odhalená podoba tajomnej volajúcej.

Clown Statue

(Réžia: Aaron Mirtes)

„Nasledujúce udalosti sa údajne skutočne odohrali.“ Nenechajte sa nikým oklamať. Takzvané „mestské legendy“ sa vraj zakladajú na skutočných udalostiach, no podobný prípad, aký uvidíte v snímke Clown Statue, americká polícia neeviduje. A buďme za to vďační. Lebo je to vskutku desivé.

Bohatý manželský pár odchádza na istý čas preč, a tak si najme mladé dievča na opatrovanie detí. Dievčaťu sa v luxusnom sídle naozaj páči, avšak znepokojuje ju socha klauna v rohu jednej z miestností. Rozhodne sa zavolať pánovi domu a spýtať sa, či ju môže skryť. Jeho reakcia vás určite šokuje.

Vicious

(Réžia: Oliver Park)

Vicious predstavuje ten najdlhší spomedzi nášho výberu „kraťasov“ a okrem toho sa môže pýšiť aj tou azda najodpudivejšou scénou, akoby priam vystrihnutou z nočných môr. Nebudem prezrádzať – scéna prichádza krátko po 6. minúte, tak si ju naplno vychutnajte sami.

Lydia sa jedného neskorého večera vracia z práce domov, aby zistila, že jej vchodové dvere nie sú zamknuté. Po sérii podivných udalostí začína nadobúdať pocit, že vo svojom dome zrejme nie je sama.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..