OFF
ON
Boxed
6 krokov, ktoré ťa zaručene dovedú k úspechu

6 krokov, ktoré ťa zaručene dovedú k úspechu

Áno áno, trošku provokatívny názov článku. Asi všetci vieme, že dokonalý recept na úspech neexistuje. Ako už určite viete, úspešní ľudia robia veci inak, ako tí priemerní. Ak sa pozrieme na vzorku úspešných ľudí, zistíme, že formy správania sa opakujú. A tým myslíme zvyky či postupy, ktoré každý jeden úspešný človek ovláda a dodržiava. Pozrime sa spoločne na 6 krokov, ktoré ťa – v prípade, že budeš makať a budeš k sebe úprimný – povedú k – skôr či neskôr – k úspechu.

Poďme na to

Ako prvé je dôležité poznať vlastné hodnoty a zadefinovať si, čo v živote chceme dokázať. Ak si nenaplánujete svoj život poriadne, respektíve sa len nechávate unášať životom, nemáte ho pod kontrolou. Je potrebné mať určitý plán. Prečo? Pretože ak ho nemáte, sami neviete, čo chcete dosiahnuť – a kedy, a aké sú potrebné čiastočné krôčiky k naplneniu vašich snov. Je potrebné si vopred zodpovedať nasledujúce kroky:

  1. Je to skutočne to, čo naozaj chcem?

Finančný plán a plán osobnostného rozvoja je dobrou pomôckou. Je to niečo, čo neodmysliteľne patrí k životu úspešného človeka. Postupne si uvedomíte, že nie je dôležité čo máte, ale kto ste. Nie je dôležité peniaze iba zarobiť, je potrené si ich aj udržať. Je rozdiel medzi tým „čo by ste chceli mať“, a tým „čo skutočne chcete mať.“ Pre to, čo chcete skutočne mať musíte byť ochotní obetovať všetko. Ak sa bavíme o veciach z kategórie „čo by ste chceli mať“ – budete zrejme sklamaní. Entuziazmus vás opustí po pár neúspechoch.

  1. Stanovenie si cieľov

Vnímanie snov je potrebné sformulovať ako ciele. Cieľ musí byť merateľný a špecifický. Taktiež má byť konkrétny, dosiahnuteľný a časovo vymedzený.

  1. Plán jednotlivých činností

Každý z nás pozná odkladanie povinností na potom. Tu sú medzery, ktoré treba na ceste za úspechom odstrániť. Musíte veriť vo svoj prospech a začať hneď TERAZ. Žiadne potom, zajtra, budúci týždeň či od 1.dňa v mesiaci. Úspešní ľudia si robia krátkodobé a dlhodobé plány. Napríklad ročný plán. Vezmite papier a pero, alebo hoci excelovskú tabuľku a určte si plán na rok 2019. Viem, že je už koniec apríla. ALE začnite ihneď, nie od nového roka, nie od mája. Začnite TERAZ.

  1. Disciplína

Úspech prichádza, keď robíš niekoľko podstatných vecí a robíš ich výnimočne – a nie keď robíš množstvo vecí a žiadnu z nich nedotiahneš dokonca. Disciplína je schopnosť človeka urobiť to, čo je potrebné urobiť, a to vtedy, keď je to potrebné urobiť. Bez ohľadu na to, či sa ti chce alebo nechce.

  1. Samovzdelávanie a naprogramovanie samého seba

Vzdelávanie a štúdium je potravou pre tvoj mozog. Všetko čo viete na viac oproti iným, je vašou výhodou. Mám teraz čítať čo najviac rôznych kníh a článkov? Nie. Vyberajte si len kvalitné a dôležité zdroje poznania. Študujte ako získať to, čo chcete. Čítajte si návody, ako na to. Internet je plný bezplatných zdrojov.  V neposlednom rade je potrebné naprogramovanie vašej mysle na úspech. Arnold Schwarzenegger nemal nikdy plán B. Prečo? Lebo hovoril, že keď je plán B tak sa ráta, že plán A nevyjde.

  1. Pravidelné prehodnocovanie svojich plánov

Sebareflexia je bez pochyby veľmi dôležitá. Svoje úspechy i neúspechy je potrené vyhodnocovať. Dôležité sú úspechy, ale aj neúspechy. Úspechy nám slúžia na čerpanie ďalšej energie do budúcna, neúspechy zase na poučenie z chýb.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..