OFF
ON
Boxed
Aj veľké americké pick-upy prechádzajú na elektrický pohon

Aj veľké americké pick-upy prechádzajú na elektrický pohon

Vývoj ide dopredu v každom smere. Čo si však málo kto z nás – motoristov – vedel predstaviť, je veľký americký pick-up s elektrickým pohonom. Sen enviromentálne zameraných ľudí sa tak stane skutočnosťou. Vývoj veľkého elektrického pick-upu potvrdil prezident severoamerického koncernu General Motors. 

Severoamerický koncern General Motors ide s dobou a chce byť ekologickejší. V rámci svojich značiek Cadillac,Buick, Chevrolet a GMC svojim zákazníkom v tomto segmente ponúknuť kompletnú paletu čisto elektrinou pohánených modelov, medzi ktorými nebude chýbať ani veľký pick-up.

Automobiloví fanúšikovia, ktorí majú vo svojom merítku aj pick-upy určite vedia, že práve pick-upy sú jednou z najpopulárnejších kategórií automobilov na severoamerickom trhu. Ľudia, ktorí ich kupujú, sa radia medzi najkonzervatívnejších zákazníkov a aj vďaka tomu sú dodnes verní viac menej konvenčnej technike. V prípade SUV, crossoverov a ďalších tried osobných automobilov sa stále viac a viac uplatňuje využitie hybridných i čisto elektrických pohonných systémov.

Elektrifikácii sa nevyhnú ani pick-upy

Elektrifikácii sa nakoniec zrejme nevyhnú ani pick-upy, ktoré sú vyvíjané pre severoamerický trh, čo naznačujú v našich končinách menej známe spoločnosti, ako je napríklad Atlis Motor Vehicles či Workhorse Group. Z väčších hráčov na tomto trhu im venuje pozornosť značka Tesla, ktorá prípravu vlastného elektrického pick-upu ohlásila koncom roku 2017 a taktiež automobilka Ford. Práve automobilka Ford pripravuje elektrické prevedenie pick-upu F-150 a investuje do spoločnosti Rivian, ktorej elektrický pick-up R1T stojí už pred bránami sériovej výroby.

General Motors nechce zostať v pozadí a prezident koncernu General Motors Mark Reuss v rozhovore pre Wards auto uviedol, že jeho spoločnosť bude mať kompletnú paletu modelov s čisto elektrickým pohonom, v ktorej nebude chýbať ani veľký pick-up.

Základom pre elektrickú verziu pick-upu koncernu General Motors má byť globálna platforma tretej generácie, na ktorej má byť možné postaviť až desať rôznych prevedení čo sa karosérií týka. Taktiež táto platforma umožní použitie pohonu prednej, zadnej nápravy či pohonu 4×4.

Na záver

Na záver nám ostáva ešte dodať, že podľa starších informácií, ktoré nemôžme považovať za oficiálne v rámci koncernu General Motors, má údajne ako prvá značka ponúknuť elektrický pick-up GMC a to v rámci modelovej rady Sierra. Pick-upy tejto značky sú síce sesterskými modelmi pick-upov Silverado značky Chevrolet, ale na severoamerickom trhu predstavujú ich luxusnejšiu alternatívu, pochopiteľne s vyššou cenou. Aj v súvislosti s týmito údajmi sa predpokladá, že v prípade elektrického pick-upu značky GMC budú zákazníci ochotní akceptovať vyššiu cenu.

Termín predstavenia čisto elektrického pick-upu koncernu GM v súčasnosti nie je ohlásený s presným termínom, ale očakávame, že sa tak stane okolo roku 2025.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..