OFF
ON
Boxed
Čo chcem stihnúť, kým zomriem?

Čo chcem stihnúť, kým zomriem?

Každý má sen. Každý má niečo, čo chce dosiahnúť, kým nadobro odíde. Nie každý sa však pokúsi svoje sny transformovať do reality. Mnohí sa boja zlyhania. Strach im bráni pokúsiť sa uspieť. A v tom vidíme problém. Začni niečo robiť, aj keď to skončí neúspechom. Pouč sa z neho a začni znovu. Ale prečo…?

Každý má sen. Každý sníva, že raz svoje ciele dosiahne. Strach je však silným protivníkom. Čoho sa tak veľmi bojíme? Je to pravdepodobne strach z neúspechu. Strach zo zlyhania. Nakoniec sa po svojich snoch a túžbach ani neskúsime natiahnúť. Veď sa aj tak nesplnia… Iba žeby…

Pouč sa z neúspechu a skús znova

Niekto múdry raz povedal niečo v zmysle: “Buď uspejem, alebo sa naučím.” A presne v tomto duchu by sa mala niesť nálada človeka, ktorý si ide za svojimi cieľmi. Dosiahnu ich tí, ktorí sa hneď pri prvom nezdare vzdajú, alebo tí, ktorí vstanú, otrasú sa a skúsia to inak, avšak už s určitou dávkou skúseností?  – Už si si asi odpovedal sám.

Prvý krok je najťažší. Vstupuješ do vôd, ktoré nepoznáš. Máš viac obáv, ako kedykoľvek predtým. Opúšťaš totiž svoju komfortnú zónu. A to je v poriadku.

Skoč zo skaly a cestou dole sa proste nauč lietať. Donekonečna len rozmýšľať nad všetkými možnými problémami ešte nikoho neprimälo dosiahnúť svoj cieľ.

Útulky pre bezdomovcov 

Čo najhoršie sa ti môže stať? Hladom nezomrieš, avšak aj keby si to dotiahol na totálny prepadák- a teraz možno trochu nadnesene- existujú útulky pre bezdomovcov. A nielen to. Existujú aj rôzne charitatívne organizácie, ktoré ti vedia pomôcť. To je asi to najhoršie, čo sa ti môže stať. Nepoznám však žiadneho podnikateľa, ktorý by v záchrannej sieti padol až tak hlboko. Pravdepodobne sa to nestane ani tebe.

Strach z názoru okolia

Ľudia sa boja, čo si o nich pomyslí okolie. Ak biznis výjde, budeš jazdiť mercedesom. Čo sa však stane, ak biznis prestane ísť? Najlepšie bude, keď sa Mercedesu zbavíš. Uvedom si, že aj v prípade pádu máš stále väčšie know-how ako vačšina ľudí. Minimálne teda v oblasti, v ktorej si pôsobil. Žiadna práca nie je zlá. Chyť sa jej. Názor okolia? Nepodstatný.

Mám sen…

Katastrofické scenáre máme za sebou. Vráťme sa naspäť. Každý z nás má sen. Život je krátky, či si to už uvedomujeme, alebo nie. Je preto potrebné plniť si sny čo najskôr. Keď je tvoj sen písať knihy, píš ich. Nájdi cestu, ako svoju knihu vydať. Áno, okolie bude zrejme reagovať neprimerane. Budú sa ťa pýtať, či už niekde normálne pracuješ, alebo sa stále snažíš písať tie svoje knihy… Pravdepodobne ťa však aj tak nikdy nepochopia. Ku spokojnému a šťastnému životu však stačí, ak chápeš ty sám seba. Nie je tvojou úlohou vysvetľovať každému čo robíš, prečo to robíš a podobne. Ich názor, ich vec. Nestrácaj čas a energiu tam, kde to nemá zmysel.

Jedným z najväčších zadosťučinení v živote človeka je získať vieru, získať bezhraničné presvedčenie, že bez ohľadu na to, čo si o tebe myslia iní ľudia, si ty sám so sebou spokojný a že k svojej väčšej spokojnosti stále viac a viac smeruješ. 

Čo chcem ešte stihnúť, kým zomriem? 

Polož sám sebe otázku: Čo chcem stihnúť, kým zomriem? Následne nájdi odpoveď. Akonáhle odpoveď nájdeš, začni to hneď – bezodkladne – realizovať. DNES.

Mohlo by Ťa zaujímať…

Základom charakteru sú zvyky. Pestuješ si ich?

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..