OFF
ON
Boxed
Základom charakteru sú zvyky. Pestuješ si ich?

Základom charakteru sú zvyky. Pestuješ si ich?

Zvyky robia charakter. Nie je tomu inak ani v podnikaní. Ani vtedy, keď sa stane človek úspešným a zarobí väčší objem peňazí. Netreba však zabúdať, že dôležitejšie je to kým si a nie to čo máš. Presne to hovoria ľudia, ktorí sa o svoj úspech zaslúžili sami. Uskutočňuj kroky a zvyky úspešných ľudí, ktoré im pomohli stať sa bohatými a budeš odsúdený na úspech. 

Uveďme si príklad napríklad s cvičením v posilňovni. Rozhodneš sa každé ráno cvičiť. Pokiaľ sa každé ráno prinútiš vstať skôr, respektíve začať cvičiť – či už doma alebo v posilňovni – s každým jedným odcvičeným dňom budeš viac a viac disciplinovanejší. Avšak nie len to. Budeš taktiež zdravší, a keď upravíš aj stravu, tvoja postava začne nadobúdať lepšie kontúry. Po niekoľkých mesiacoch z teba bude disciplinovaný človek, aj keď si ním v minulosti možno nebol. Čo sa však stane, ak tréning vynecháš? S každým ránom, počas ktorého si nezacvičíš sa z teba stane človek o čosi lenivejší. A to predsa nechceš. Zvyky, ktoré si pestuješ, rozhodujú o tvojom charaktere.

 

“Dôležitejšie ako to čo máš, je to kým si, hovoria ľudia, ktorí sa sami zaslúžili o svoj úspech. Napodobňuj krok za krokom bohatých ľudí, ktoré im pomohli zbohatnúť v dobe, keď ešte žiadny majetok nemali – následne budeš sám odsúdený na úspech.”

 

Zvyková slučka

Na zvykoch je dobré to, že akonáhle činnosť budeš opakovať pravidelne, totálne si ju osvojíš. Vstávanie ráno a tréning k tomu ti po čase už vôbec nepríde náročný. Vstaneš prirodzene a bez budíka, ktorí mnohí z nás nenávidia. Na druhej strane – a to určite všetci poznáme – je zbaviť sa zvyku (predovšetkým zlozvyku). V súvislosti s tým, ti chceme odporučiť skvelú knihu od autora menom Charles Duhigg – Sila zvyku. Dočítaš sa tam – okrem iného – o zvykovej slučke a o tom, že keď zamkneš auto a počase nevieš či si ho zamkol alebo nezamkol, mozog to urobil za teba automaticky. Mimo tvojho vedomia.

Ľudské telo má rado harmonogram a režim. Nemá rado nové veci. Preto sa treba často nútiť k návykom nových zvykov a naopak, ťažko sa zbavuje zlozvykov. Napríklad spávať a vstávať v rovnaký čas. Vrátane víkendov. Je to pre telo prospešné.

 

Chceš byť skutočne úspešný?

Ak chceš byť úspešný, najprv si definuj, čo pre teba úspech znamená. Potom sa spýtaj ešte raz, či to naozaj chceš. Ak to chceš len preto, že je to v móde, rovno sa na to vykašli. Spýtaj sa prečo to chceš. Motivácia je dôležitá, inak nevydržíš. Ak máš jasný cieľ, napíš si ho na papier. Pripoj k tomu fotografie. Vizualizuj. Držíme palce!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..