OFF
ON
Boxed
Denník motivácie: Pochopil som zákon príťažlivosti

Denník motivácie: Pochopil som zákon príťažlivosti

Naozaj áno, pochopil som zákon príťažlivosti. A následne som pochopil, že táto príťažlivosť je veľmi podobná tej zemskej. Samozrejme, s istým rozdielom. Rovnako ako gravitácia pôsobí permanentne na naše telo aj zákon príťažlivosti pôsobí na našu myseľ. Takisto si túto príťažlivosť neuvedomujeme, no je našou súčasťou.

Poznáte ako zákon príťažlivosti funguje? Vlastne, vedieť to ani nemusíte, pretože vás bude sprevádzať aj tak. Podobne ako gravitačný zákon, aj tento zákon niekomu vyhovuje viac, inému menej, no bez neho by sme existovali len ťažko. A najdôležitejšie je si to uvedomiť.

Počúvate niekedy ten hlas vo vašej hlave? Skúšali ste sa niekedy zamyslieť nad tým, ako je to možné, že keď čítate tento článok, všetko si to hovoríte v hlave, bez toho, aby ste museli, čo i len otvoriť ústa? Ako je to možné, že ten hlas v hlave vnímame a počujeme? Je to naše podvedomie? Ľudská hlava a náš mozog sú v mnohom záhadou, no tento vnútorný hlas je pre zákon príťažlivosti extrémne dôležitý.

Práve tento hlas totiž často formuje-definuje to, čo sa v našom živote deje. Do nášho života si priťahujeme veci, ktorým v našom vnútri venujeme najviac pozornosti, emócií a času. Ale, pozor! Nejde len o veci, po ktorých túžime a ktoré sa nám páčia, ale aj veci, ktorých sa obávame. Zákon príťažlivosti je teda akási „imaginárna“ predstava vo vašej mysli, ktorá tieto nereálne predstavy premieňa na skutočnosť alebo vás núti konať, konať skutky.

Prečítajte si aj: Buď sám sebou: 7 rád, ktoré ti prehovoria do duše

Komu alebo čomu venujeme naše myslenie, venujeme aj náš čas a energiu. Aj v mysli totiž pracujú naše emócie. Náš živote je presne takým, ako si ho predstavujeme v našich myšlienkach. Nonsens? Hovoríte si, že si predstavujete, ako ste bohatí a milovaní, no skutočnosť je úplne iná? No, to na čo myslíte ešte automaticky neznamená, že sa toho dočkáte. Podstatné je totiž preto niečo robiť. Aj od toho je tu ten vnútorný hlas, aby vašu hlavu prijal urobiť rozhodnutia a konať tak, ako to už možno dááávno viete.

Ak chcete, veríte tomu, ak tomu veríte, musíte rátať s tým, že splnené sny a dosiahnuté ciele majú svoju cenu. Ako som písal vyššie, myšlienky neznamenajú automaticky činy. Ak konáte, vtedy môžete dosiahnuť to, čo sa vám žiada. Zákon príťažlivosti je tu na to, aby vám pomohol vás nasmerovať, rovnako tak vám môže zabezpečiť „rande“ aj s vašim najväčším strachom.

Príkladom môže byť myslenie na dievča, ktoré sa vám hrozne páči. Myslíte na ňu, no akosi nič neprichádza. Až zrazu, stretnete ju úplnou náhodou. Skutočne? Náhoda? Určite nie. Možno ste jej práve venovali celé dni svojho podvedomia a teraz je tá šanca, kedy môžete konať.

Prečítajte si aj: Nenahraditeľný motivátor Jim Rohn: 10 posolstiev, ktoré venoval celému svetu

Ale môže byť aj naopak. Už dlho sa bojíte, že stretnete vášho bývalého šéfa, pretože viete, že to, že vás vyrazil, malo svoje dôvody, máte to v hlave a ani neviete ako, stojíte vedľa neho v obchode pri pokladni.

Prestaňte myslieť na to, čo nechcete! Do života sa vám dostávajú veci, na ktoré myslíte. Prečo by ste teda myslieť na veci negatívne? Ak vás niečo trápi, niečo čo má svoje riešenie, premyslite to a konajte. Ak po niečom túžite, myslite na to a robte pre to všetko, čo je vo vašich silách. Sny sú plánmi múdrych ľudí a plány si vyžadujú akcie. Zákon príťažlivosti je pomocník, no dupnúť si a konať musíte vy osobne.

Zmeny vo vašom živote nastanú vtedy, ak sa vaše slová premenia na činy. Ak sa budete báť následkov, čo ak, čo keby, čo bolo, bude…Zmeňte svoje myslenie a zmeníte svoj život. Buďte tým a majte to, na čo celý deň myslíte. Cena za úspech a šťastie spočíva vo vašej snahe… v tom, že chcete. A toto sa týka každej oblasti nášho života. Azda len zdravie je výnimkou, preto si ho vážte.

 

Autor

d.ruscak@gmail.com'
Chuť neustále sa posúvať vpred a pracovať na sebe. Študovaný žurnalista, fanúšik činiek, milovník hôr, kvalitného jedla a zmysluplných konverzácií aj s dávkou humoru. Spracúva články na rôzne témy od marketingu, PR, zaujímavostí, motivácie, inšpirácie, ale aj z oblastí financií či realizuje zaujímavé rozhovory. Ku všetkému pristupuje zodpovedne a s pokorou. Práve disciplína je preňho slobodou!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..