OFF
ON
Boxed
Nenahraditeľný motivátor Jim Rohn: 10 posolstiev, ktoré venoval celému svetu

Nenahraditeľný motivátor Jim Rohn: 10 posolstiev, ktoré venoval celému svetu

Motivátor, spisovateľ a úspešný podnikateľ, ktorý počas svojho života inšpiroval na ceste k úspechu stovky ľudí. Mnohými ďalšími motivátormi bol Jim Rohn označovaný za starú školu v oblasti osobnostného rozvoja. Sám Rohn mal za sebou zaujímavý životný príbeh. Omnoho viac však dokázal ľudí inšpirovať svojim zmýšľaním a postojom k životu.

Emanuel James Rohn sa narodil v meste Yakima vo Washingtone v roku 1930. Narodil sa do rodiny farmárov. Jeho rodičia vlastnili farmu v mestečku Caldwell v štáte Idaho, kde Jim Rohn aj vyrastal.

Po absolvovaní základnej i strednej školy sa rozhodol pre univerzitu. Z tej však po prvých dvoch úspešných semestroch odišiel a začal pracovať pre obchodný dom Sears v oblasti komunikácie a ľudských zdrojov. Svoju prvotnú inšpiráciu k progresu našiel na prednáške slávneho podnikateľa Johana Earla Shoaffa.

Neskôr pracoval v oblasti predaja a distribúcie pre spoločnosti, ako AbundaVita či Nutri-Bio. Práve na týchto pozíciách sa Jim naučil najviac. Vďaka jeho nápadom a víziám značka Nutri-Bio v roku 1960 expandovala do Kanady. Po nejakej dobe spoločnosť ukončila svoju činnosť a Jim Rohn sa začal orientovať na poradenstvo. V roku 1963 uskutočnil svoj prvý verejný seminár v luxusnom hoteli v Beverly Hills.

V tomto okamihu začal Rohn šíriť vlastnú filozofiu osobnostného rozvoja. Začal organizovať semináre pre veľké spoločnosti, mentoroval zakladateľa Herbalife Marka R. Hughesa, kouča Tonyho Robbinsa a jeho semináre absolvovali aj Mark Victor (úspešný spisovateľ) či známy podnikateľ a motivátor Jack Canfield.

Prečítajte si aj: Nevedel matematiku, nezvládol skúšky a nezobrali ho k polícii: Jack Ma je dnes miliardárom

Jim Rohn bol držiteľom ceny National Speakers Assoociation (1985). Napísal publikácie ako The power of ambition alebo Charge of your life. Je autorom mnohých audiokníh, motivačných seminárov, knižných publikácií či motivačných videí. Spolupodieľal sa na písaní ďalších stoviek kníh. Viac ako 40 rokov realizoval semináre po celom svete. Mnohé z jeho motivačných prehovorov sú dnes prístupné aj na YouTube zadarmo.

Zomrel 5. decembra 2009 na pľúcnu fibrózu. Tento rok si pripomíname 10 rokov od jeho úmrtia.

TOP 10 posolstiev Jima Rohna

 

  • Disciplína je mostom medzi cieľom a úspechom.

 

  • Výzvou pre vodcovstvo je byť silný, ale nie krutý, byť láskavý, ale nie slabý, byť odvážny, ale nie násilný, byť nápaditý, ale nie lenivý, byť skromný, ale nie plachý, byť hrdý, ale nie arogantný, mať humor ale bez hlúposti.

 

  • Všetci si musíme vytrpieť jednu z týchto vecí: bolesť z disciplíny alebo bolesť z ľútosti

 

  • Motivácia je to, čo vás núti začať. Zvyk je to, čo vás núti stagnovať.

 

  • Dni sú drahé. Keď prežijete jeden deň, máte o jeden deň života menej. Preto sa uistite, že každý z nich trávite rozumne.

 

  • Ak nie ste ochotní obvykle riskovať, musíte sa uspokojiť s obyčajným.

 

  • Formálne vzdelávanie vám zabezpečí živobytie. Sebavzdelávanie vám prinesie skutočné bohatstvo.

 

  • Naučte sa byť spokojní s tým čo máte, kým sledujete všetko, čo chcete.

 

  • Neželaj si, aby to bolo ľahšie, želaj si, aby si bol ty lepší. Neželaj si menej problémov, želaj si viac svojich schopností. Neželaj si menej výziev, želaj si viac svojej múdrosti.

 

  • Úspech nie je nič iné, ako niekoľko jednoduchých disciplín, ktoré praktizujete každý deň.
Zdroj: entrepreneur.com

Autor

d.ruscak@gmail.com'
Chuť neustále sa posúvať vpred a pracovať na sebe. Študovaný žurnalista, fanúšik činiek, milovník hôr, kvalitného jedla a zmysluplných konverzácií aj s dávkou humoru. Spracúva články na rôzne témy od marketingu, PR, zaujímavostí, motivácie, inšpirácie, ale aj z oblastí financií či realizuje zaujímavé rozhovory. Ku všetkému pristupuje zodpovedne a s pokorou. Práve disciplína je preňho slobodou!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..