OFF
ON
Boxed
Dnes je to 17 rokov od pádu dvojičiek v New Yorku. Teroristický útok však stále sprevádza množstvo konšpiračných teórií

Dnes je to 17 rokov od pádu dvojičiek v New Yorku. Teroristický útok však stále sprevádza množstvo konšpiračných teórií

Aj sedemnásť rokov po tragickej udalosti sa po celom svete stále šíria teórie o tom, čo sa vlastne 11. septembra 2001 v New Yorku stalo. Mnohí neveria, že za útokom stáli naozaj teroristi. Na úvod si povieme pár oficiálnych informácií o útoku, ale priblížime Vám aj najznámejšie konšpiračné teórie, ktoré kolujú po internete.

Podľa oficiálnych informácií boli 4 lietadlá unesené skupinou devätnástich mužov militantnej skupiny al-Káida. 2 z týchto lietadiel narazili do dvojičiek v New Yorku, tretie narazilo do západného krídla budovy Ministerstva Vnútra v Pentagone a štvrté lietadlo spadlo v neobývanej oblasti po tom, čo sa unesení pasažieri snažili prevziať kontrolu nad strojom do vlastných rúk. Útoky si vyžiadali takmer 3000 obetí. Odpoveďou USA bola “vojna proti terorizmu”. V súvislosti s touto čiernou škvrnou v novodobých amerických dejinách sa vynára aj množstvo otáznikov.

Prvou základnou otázkou je, prečo proti lietadlám uneseným islamskými radikálmi nezasiahli stíhačky americkej armády, najlepšie vyzbrojených ozbrojených síl na svete. Oficiálna verzia tvrdí, že zariadenie umožňujúce lokalizovať stroj únoscovia buď vypli, alebo inak zmanipulovali. Zlyhať údajne mala aj komunikácia medzi leteckými kontrolami. Podľa autorov konšpiračných teórií stíhačky vraj dostali od vtedajšieho viceprezidenta Dicka Cheneyho nariadenie zostať na zemi a voči uneseným lietadlám nezasahovať.

Mnoho konšpirátorov tvrdí, že dvojičky nezhodil výbuch po náraze lietadiel, ale nastražené bomby. WTC bolo údajne projektované tak, že oceľové konštrukcie by mali vydržať náraz lietadla a aj následný výbuch. Preživší mali na mieste útokov dokonca počuť detonácie. K tejto teórii sa prikláňa aj viacero vedcov.

Ďalej existujú názory, podľa ktorých sú únoscovia lietadiel stále nažive. FBI tvrdila, že v troskách mrakodrapov našla dokonca pasy dvoch únoscov. Medzitým sa však ukázalo, že minimálne šesť z údajných únoscov, ktorí mali pri útokoch zomrieť, stále žije. Ako je vôbec možné, že pasy a doklady únoscov prežili explóziu, ktorá zničila dvojičky?

O útoku vraj mali vedieť Židia. Tak znie ďalšia teória. Objavili sa správy o tom, že viac než 4000 Židov, ktorí pracovali v oboch budovách, si v osudné ráno vzalo dovolenku. Túto teóriu mal potvrdzovať aj fakt, že jedno z prvých videí, ktoré sa vôbec na svet dostali, natočil Žid.

Poslednými dvoma veľkými teóriami by sme dnešný článok zakončili. Tá prvá pojednáva o budove WTC7. Ako sa mohol mrakodrap (budova číslo 7 Svetového obchodného centra), ktorý lietadlo nezasiahlo, zrútiť tak rýchlo a symetricky, keď sa kvôli požiaru žiadny iný mrakodrap s oceľovou konštrukciou nezrútil? (budova sa zrútila za menej ako 3 sekundy). Oficiálna teória hovorí o závažnom poškodení nosníkov niekoľko hodín trvajúcim požiarom, ktorý sa rozšíril z rúcajúcich sa “Dvojičiek”. Konšpirátori sa však čudujú, ako môže kolaps mrakodrapu spôsobiť oheň, ktorého oceľová štruktúra by mala byť schopná odolávať oveľa dlhšiu dobu ako iba niekoľko hodín. Podľa konšpirátorov v budove Tower 7 mali svoje kancelárie aj Ústredná spravodajská služba (CIA) či Pentagon, a teda podľa nich práve tu sa mala celá akcia pripravovať. Všetky dôkazy tak bolo potrebné zniesť zo sveta, tvrdia konšpirátori a poukazujú na fakt, že Tower 7 by bola prvým a jediným mrakodrapom na svete, ktorý sa zrútil následkom ohňa.

Ďalšou neobjasnenou otázkou zostáva osud ďalších dvoch lietadiel, z ktorých jedno malo naraziť do budovy Pentagonu a druhé sa zrútilo do poľa v štáte Pennsylvánia. Odporovania tvrdia, že po stroji havarovanom v Pentagone sa nenašli žiadne trosky, kým pennsylvánske ich po sebe zanechalo príliš málo na také veľké lietadlo. Autori konšpiračných teórií preto hovoria o zásahu rakety, ktorá spôsobila, že trosky lietadla sa rozptýlili po okolí. Oficiálna teória však tvrdí, že únoscov premohli pasažieri a následný chaos na palube stroja spôsobil jeho pád.

Zdroje:

https://www.aktuality.sk/clanok/213780/top-10-konspiracne-teorie-k-utoku-na-dvojicky/

https://plus7dni.pluska.sk/zahranicie/konspiracne-teorie-spadli-dvojicky-zaklade-riadenej-demolacie

http://www.teraz.sk/zahranicie/pred-15-rokmi-padli-newyorske-dvojicky/216929-clanok.html

https://www.express.co.uk/news/weird/709000/Was-9-11-an-inside-job-Call-for-TRUTH-over-Building-7-collapse-on-eve-of-15th-anniversary

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..