OFF
ON
Boxed
Filmár Morgan Spurlock

Filmár Morgan Spurlock

Predstavujeme vám ďalšieho zo série úspešných ľudí, ktorí nás v redakcii zdolahore inšpirujú. Je to človek, ktorý je v končinách nášho Slovenska menej známy, no o to viac sa vám ho budeme snažiť priblížiť. Bližšie sa pozrieme na filmára menom Morgan Spurlock. Ak ste o ňom ešte nepočuli, pohodlne sa usaďte a prečítajte si niečo o Morganovi a jeho životnej ceste. 

Kto je Morgan Spurlock?

Morgan Spurlock je tvorcom dokumentárnych filmov. Nominovali ho na Oscara. Býva v New Yorku. Podľa slov priateľov a známych je výnimočný autorom, režisérom a producentom a v neposlednom rade aj ľudským pokusným králikom.

Jeho prvý film s názvom Super Size Me mal premiéru v roku 2004 na Sundance Film Festivale. Okamžite vyhral cenu Best Directing za najlepšiu réžiu. Následne získal aj nomináciu na prestížneho Oscara za najlepší tématický dokument.

Odvtedy sa v živote Morgana viacero vecí zmenilo. A to predovšetkým pozitívnym smerom. Spurlock režíroval, produkoval a distribuoval vysokohodnotenú sériu relácii na CNN s názvom Morgan Spurlock: Inside Man, seriál kanálu FX s názvom 30 Days a mnohé filmy, medzi nimi aj Where in the World is Osama bin Laden?, Freakonomics či The Greatest Movie Ever Sold.

Názov jeho najväčšieho Startupu je Clect (clect.com) – komunita nadšencov a obchod, kde si ľudia môžu prezerať, predavať a kupovať rôzne zberateľské predmety ( ako napríklad Star Wars, Šmolkovia, komiksy, napodobeniny lode Millennium Falcon vyrobené zo súčiastok motocyklov a podobne).

“Komplikované veci komplikujú život.”

Ako vznikol dokument Super Size Me?

Spurlock spomína, ako sedel na gauči u mamy a užíval príjemnú tryptofánovú hmlu, keď sa zrazu objavila správa, o dvoch dievčatách, ktoré žalujú McDonald’s. Zdôvodňovali to tak, že: “Sme tučné, choré a je to vaša vina!”. Absurdné. teda možné akurát tak v Spojených štátoch. Viniť niekoho za to, že sme zjedli jedlo, ktoré sme si objednali a sami zaň zaplatili?

zaujímavá bola aj reakcia hovorkyne McDonald’s: “Naše jedlo sa nedá priamo spojiť s chorobami týchto dievčat.Nedá sa stanoviť ako priama príčina ich obezity. Naše jedlo je zdravé. Plné živín. V skutočnosti vám prospieva.” No, názor si asi každý urobí sám.

Vtedy sa Morgan zamyslel: “Ak by mi naozaj prospievalo, nemal by som byť schopný jesť celý 1 mesiac len to a nepociťovať žiadne vedľajšie účinky?” A v tom prišla myšlienka Super Size Me.

V prvom rade fandiť sebe

Morgan spomína na rozhovor s Tourém, ktorý je skvelý autor a komentátor a jeho návštevu u Kanyeho Westa, ktorý má obrovskú fotografiu seba samého vo vlastnej obývačke. Pýtal sa: “Kanye, prečo máš na stene obrovskú fotografiu seba samého?” – a on mu na to: “V prvom rade musím byť fanúšikom seba samého, až potom mi budú fandiť aj druhí.” Veľká pravda!

Ďalšie výroky Morgana Spurlocka: 

“Príbeh je viac ako dobrá kamera.”

“Nebojte sa ukazovať svoje jazvy.”

Morganov obľúbený citát: “Pozerať naňho je ako pozorovať opicu, ktorá sexuje s futbalovou loptou.” – James Cameron

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..