OFF
ON
Boxed
Hangover a la Poľsko – opitý Poliak jazdil v noci po meste v tanku

Hangover a la Poľsko – opitý Poliak jazdil v noci po meste v tanku

GTA Lifestyle. Aj tak by sme mohli charakterizovať – nazvime to – počin opitého Poliaka. Poliak mal sovietsky tank naložiť na nákladiak. Nakladacia rampa sa vraj zlomila a Hangover a la Poľsko mohol začať. Mužovi teraz hrozí 8 rokov väzenia. Nikomu sa našťastie nič nestalo. 

Opitý Poliak v noci jazdil po poľskom mestečku Pajęczno na viac ako 60 ročnom tanku sovietskej výroby. Nič netušiaci obyvatelia boli zobudený zvukom, ktorý si už málokto pamätá.

Uwaga, uwaga. Pijany “pancerniak” jeździł czołgiem po ulicach Pajęczna.

Poliak, ktorého úlohou bolo naložiť sovietsky tank na nákladné vozidlo, sa po údajnom zlomení nakladacej rampy rozhodol konať inak. Napadlo mu, že by sa s tankou mohol vydať na nočnú jazdu po poľskom mestečku Pajęczno, čo miestnych obyvateľov rozhodne nepotešilo. Okamžite zalarmovali políciu, ktorá našla muža opretého o tank. Keď ho podrobili dychovej skúške na alkohol, zistili, že je pozitívna.

Ako napísal poľský portál Twoje Pajęczno, v momente, keď polícia dorazila, muž už tank nedokázal naštartovať. Policajti ho tak z miesta museli nechať odviezť.

Muž skončil v rukách zákona a hrozí mu až 8 rokov basy. Horná hranica trestnej sadzby narástla predovšetkým kvôli tomu, že jazdou po meste tankom vážne ohrozoval svoje okolie. V prípade, žeby jazdil opitý autom, by mu hrozil trest odňatia slobody v úvodzovkách “iba” na 2 roky.

Viac ako 60 ročný tank sovietskej výroba však našťastie prestal fungovať a mužovi ani nikomu inému sa nič nestalo. Vojenská technika nebola žiadnou súkromnou zberateľskou vychytávkou, tank s označením T55 je vlastníctvom samotnej poľskej armády, podľa informácií, ktoré uviedol The Independent.

Pre predstavu, ako taký tank vyzerá uvádzame niekoľko základných informácií:

T-55 je tank sovietskej výroby. Zaraďuje sa do kategórie Medium Tankov. Prvýkrát bol nasadený do boja v roku 1949. Váži 36 ton, je dlhý 9 metrov, vysoký 2,4 metra a široký 3,37 metra.

Poháňaný je dieslovým motorom o výkone 373 kW, neskoršie verzie dosahovali výkon až 597 kW. Dosahuje maximálnu rýchlosť asi 48 kilometrov za hodinu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..