OFF
ON
Boxed
Slovenskí hokejbalisti sa stali majstrami sveta

Slovenskí hokejbalisti sa stali majstrami sveta

Slovenským hokejbalistom sa v sobotňajšom finálovom dueli na 13. Majstrovstvách sveta, ktoré sa konali v Košiciach, podarilo zvíťaziť nad Fínskom v pomere 4:3. Získali v poradí štvrtý titul v rade. Srdečne gratulujeme!

Tento rok sa v metropole východu – v Košiciach – hneď po skončení Majstrovstiev sveta v hokeji, konala ďalšia významná športová udalosť. Košice sa stali hostiteľským mestom konania Majstrovstiev sveta v hokejbale. Zatiaľ čo naše reprezentantky skončili v celkovom hodnotení na skvelom 4. mieste, muži si počínali ešte lepšie. V Košiciach vybojovali zlatú medajlu.

Slovenskí hokejbalisti zvíťazili v sobotňajšom finálovom boji a stali sa majstrami sveta. V napínavom dueli sa im podarilo zdolať Fínsko v pomere 4:3. Slováci trikrát po sebe viedli o dva góly, najprv 2:0, potom 3:1 a 4:2. Fínom sa podarilo dotiahnúť, avšak vyrovnať skóre bolo nad ich sily.

Slováci si tak pripísali v poradí už štvrtý titul majstrov sveta v rade. Vyrovnali tak bilanciu Kanady, ktorej sa to doposiaľ jedinej podarilo v rokoch 2001, 2003, 2005 a 2007. Pre Slovákov je to celkovo piaty titul. Svetovým šampiónom sme sa stali aj v rokoch 1999, 2013, 2015 a 2017. Celkovo máme na konte päť zlatých, dve strieborné a šesť bronzových medailí.

Žiadosť o ruku priamo pred zápasom

Predtým, ako sa začal hrať finálový duel, slovenský útočník Jaroslav Martinusík požiadal o ruku svoju priateľku Alexandru. Hneď v ôsmej sekunde mohol streliť gól, avšak fínskeho brankára Kuusama neprekonal. Prvú tretinu sa nám podarilo získať streleckú prevahu, avšak gólový efekt nepriniesla. Martinusík sa opäť v úvodných sekundách – tentokrát druhej časti – vrátil z trestnej lavice, vzal loptičku fínskemu obrancovi a strelením úvodného gólu otvoril skóre zápasu a rozjasal tak celú Steel Arénu.

Fíni následne na našich reprezentantov vyvinuli obrovský tlak. Našťastie sa nám podarilo odolať. V 26. minúte zápasu však fínsky brankár podcenil strelu Božíka z medzikružia a Slovensko sa dostalo do dvojgólového vedenia. Pred koncom druhej časti Fíni využili presilovku – konkrétne Vuorenmaa – a znížili náskok našich na 2:1.

Tretia časť bola rozhodujúca. Slováci po góle Oravca opäť viedli o dva góly. Následne však zmätok v našej obrane využil Lampo a Fíni boli opäť bližšie k vyrovnaniu. Slovenský tím si však víťazstvo na domácom šampionáte nenechal ujsť. V 42. minúte Teplický dokončil akciu Oravca a upravil na 4:2. Fíni v závere odvolali brankára. Opäť sa im podarilo streliť gól, ale vyrovnať sa im už našťastie nepodarilo. Zápas skončil výsledkom 4:3 pre Slovensko.

Slováci sú v počte medailí najúspešnejším mužstvom v dejinách svetových šampionátov. Na druhej strane Fíni získali v Košiciach historicky prvú medailu. 

SLOVENSKO – FÍNSKO 4:3 (0:0, 2:1, 2:2)
Góly: 16. Martinusík, 26. Božík (Lipták, Cibík), 36. Oravec (Teplický), 42. Teplický (Oravec, Bujdák) – 29. Vuorenmaa (Pietsalo, Nieminen), 38. Lampo (Nieminen, Kangas), 45. Viitanen

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..