OFF
ON
Boxed
Nová Škoda Octavia 4. generácie sa odhalí už 11. novembra

Nová Škoda Octavia 4. generácie sa odhalí už 11. novembra

Svetoznámy model mladoboleslavskej automobilky Škoda s označením Octavia asi nikomu na Slovensku nemusíme predstavovať. Auto, ktoré je najpredávanejšie nie len medzi škodovkami, ale patrí k najpredávanejším autám na svete, sa na na konci tohto roka dočká odhalenia v poradí už 4. generácie. 

To, že na konci roka 2019 uzrie svetlo sveta nová – v poradí už 4. generácia Škody Octavie, bolo jasné už na začiatku tohto roka. Pre automobilku a jej nadšencov, je to nepochybne veľká udalosť. Jedná sa totiž o najpredávanejší model českej automobilky, do ktorého dáva veľké nádeje aj v nasledujúcich rokoch. Ako to už býva, škodovka nám najprv predstavuje novinku na oficiálnych náčrtoch, vďaka ktorým už môžeme predpokladať, ako bdue nová Škoda Octavia vyzerať.

Samozrejme, jedná sa len o skicu, resp. počítačový výtvor modelu úplne novej Škody Octavia. Predpokladáme však, že sériová verzia sa bude líšiť len v detailoch. Úlohou vizualizácie je predostrieť širokej verejnosti, akými líniami sa bude nová Octavia pýšiť.

Vedeli ste, že prvá škodovka s označením Octavia sa začala vyrábať už v roku 1959?

Najpredávanejší model škodovky 4. generácie – tak ako sa aj predpokladalo – bude vychádzať z dizajnu ovplyvneného modelom Scala a vynoveným Superbom, ktorým automobilka medzičasom dala jasne najavo nové estetické smerovanie značky. Môžeme to vidieť predovšetkým na tvare masky chladiča či predných a zadných svetlometoch. Nová Škoda Octavia má pôsobiť omnoho dynamickejšie a zároveň elegantnejšie.

Prečítajte si aj: Revolučné pneumatiky Michelin Uptis + VIDEO

Novinka si pravdepodobne zachová identický rázvor – 2 686 mm – ako má aj súčasná generácie Octavie. Ako bolo zaužívané aj v minulosti, najprv sa na trh dostane verzia combi a až tak bude nasledovať klasický liftback. Dizajn 4. generácie začal navrhovať Slovák Jozef Kabaň, do finálnej podoby ho však dotiahol až jeho nástupca menom Oliver Stefani.

S odhalením Octavie príde mladoboleslavská automobilka – v zmysle koncernových pravidiel – až po predstavení 8. generácie Volkswagenu Golf (má k nemu dôjsť 25. októbra), teda 11. novembra 2019. Model sa bude vyrábať v Mladej Boleslavi, k prvým zákazníkom sa Octavia 4. generácie dostane až na budúci rok.

Octavia tradične zaútočí množstvom praktických prvkov Simply Clever a rekordným batožinovým priestorom. Kombi má mať podľa zákulisných informácií objem až 630 litrov. Pod kapotou sa očakávajú nové motory. Okrem 3-valca 1,0 TSI a 4-valcov 1,5 TSI a 2,0 TSI pre RS či nový diesel 2,0 TDI, aj mildhybridná a dokonca pug-in hybridná sústava. Produkcia Octavie Combi odštartuje 25. novembra. Za 60 rokov kariéry vyrobila Škoda viac ako 6,5 milióna modelov Octavia.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..