OFF
ON
Boxed
Huawei predstavil skladací smartfón Mate X, konkurencie sa nebojí

Huawei predstavil skladací smartfón Mate X, konkurencie sa nebojí

Iba pred niekoľkými dňami predstavil svoju dychvyražajúcu novinku Samsung. Revolučný skladací smartfón dostal názov Samsung Galaxy Fold. Netrvalo dlho a na svete je prvá konkurencia. Nie je ňou nik iný ako čínska spoločnosť Huawei a jej model Mate X. 

Technika sa uberá vpred míľovými krokmi. Smartfóny sú vybavené stále výkonnejším vybavením snažiac sa poskytnúť užívateľovi viac, ako sme si pred pár rokmi vôbec dokázali predstaviť. Spoločnosti sa predbiehajú v predstavovaní revolučných modelov. V nedávnej minulosti venoval Samsung predstaveniu modelu Galaxy Fold samostatnú konferenciu. Dnes je na svete prvý konkurent. Nie je ním nik iný ako čínsky Huawei a jeho skladací model s názvom Mate X, ktorý okamžite vzbudil obrovský záujem.

Huawei Mate X bol predstavený na konferencii MWC 2019. Svojim zákazníkom ponúkne špičkové technológie. Segment rozkladacích smartfónov sa nám začína rozrastať.

Mate X je vybavený 8 palcovým OLED displejom. Vo vnútri nájdeme procesor s označením Kirin 980. Batéria má kapacitu 4 500 mAh, ktorá zaručí používateľovi množstvo hodín výdrže. Podľa výrobcov je smartfón Huawei Mate X oproti svojej konkurencii zo Samsungu dokonca tenší. Po zložení má dosahovať hrúbku neuveriteľných 11 milimetrov.

V telefóne nájdeme čip s názvom Balong 5000 5G. Telefón bude ponúkať to najmodernejšie, čo majú smartfóny k dispozícii. Môžeme sa tešiť aj na kvalitné fotografie. Huawei sľubuje porovnateľnú kvalitu fotografií s modelom Mate 20 Pro.

Koľko bude nový Mate X stáť? To zaujíma asi množstvo z Vás. Keďže ide doposiaľ o málo rozvinutý segment, Huawei od svojich zákazníkov požaduje ceny porovnateľné s novým skladacím Samsungom,  ktoré budú atakovať hranicu 2 300 EUR. V tejto cene Vám bude k dispozícii pamäť na úrovni 512 GB a 8 GB RAM.

K prvým zákazníkom Huawei sa model Mate X dostane zhruba v polovici roku 2019.

zdroj: theverge.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..