OFF
ON
Boxed
Je Angela Merkelová vážne chorá? Záchvaty sa opakujú

Je Angela Merkelová vážne chorá? Záchvaty sa opakujú

Pred pár dňami sa na internete objavilo video, kde nemeckú kancelárku postihol nekontrolovateľný záchvat triašky. Navyše, tento záchvat prišiel iba osem dní potom, čo mala Angela Merkelová záchvat pri návšteve ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenskyjho.

Na videu možno vidieť, že nemecká kancelárka sa začala triasť a ani spojením rúk nedokázala tomuto záchvatu zabrániť. Tento moment sa odohral počas vymenúvania novej nemeckej ministerky spravodlivosti Christiny Lambrechtovej.

Prirodzene, v médiách a vo verejnosti tieto opakované záchvaty vyvolávajú otázku, aký je skutočný zdravotný stav Merkelovej. Nemecká líderka vlády médiám poskytla odpoveď, že počas horúceho dňa pila málo tekutín. Dôvodom tohto záchvatu teda mala byť dehydratácia.

Triasla sa aj v Mexiku

Podozrivé však je, že toto nie je prvý prípad, kedy Angela Merkelová takýto záchvat dostala. Ešte 9. Júna v roku 2017 na oficiálnej návšteve Mexika kamery zachytili, ako sa Merkelovej telo začalo z ničoho nič triasť. Následne jej pomohla prechádzka, ktorá slúžila k pozdravu príslušníkov mexickej armády. Vtedy sa predpokladalo, že Merkelovú mohla rozladiť nadmorská výška.

Záchvat nemeckej kancelárky začína v čase 06:30.

Silný záchvat pri privítaní

Druhý a pomerne silný záchvat trasenia postihol kancelárku počas návštevy ukrajinského prezidenta v Berlíne. Pri hraní štátnej hymny neušlo pozornosti kamier to, že Merkelová nedokázala v pokoji stáť. Chvíľami to vyzeralo, ako by jej telom prechádzal elektrický prúd a kancelárka bojovala sama so sebou. Zaujímavé bolo, že nemeckej kancelárke nikto neposkytol pomocnú ruku.

Angela Merkelová je „zdravá“

Ak by sme hovorili o tom, že v každom z týchto prípadov bola Merkelová dehydratovaná, možno by sa to dalo chápať. Takáto pravdepodobnosť je však mizivá. Hovorca vlády Steffen Seibert potvrdil, že kancelárka je v poriadku. „Spolková kancelárka sa má dobre,“ povedal Seibert pre médiá. Podobne sa vyjadrila i samotná Merkelová.

Prečítajte si aj: Volebný preiskum: Smer-SD víťazne, progresívci naháňajú a Most-Híd je mimo

Vážne ochorenie?

Stres, nervozita, časté cestovanie, náročné rozhodovania, dlhé rokovania a málo spánku. Aj tieto aspekty sa môžu odzrkadliť na zdravotnom stave 64-ročnej kancelárky. Angela Merkelová je v úrade od novembra 2005. Takmer 14 rokov vo vrcholovej funkcii kancelárky Nemeckej spolkovej republiky je naozaj extrémna záťaž.

Lekári sú s vyjadreniami zdržanliví, keďže nepoznajú detailný zdravotný stav Angely Merkelovej. Podľa nich však skutočne môže ísť o náhle stavy slabosti, vtedy sa zhorší krvný obeh a môže prísť k traseniu. Závažné ochorenie lekári nepredpokladajú.

Autor

d.ruscak@gmail.com'
Chuť neustále na sebe pracovať a posúvať sa vpred. Jeho motto je inými slovami mottom portálu ↓ZdolaHore↑. Písanie o všetkom, čo stojí za zmienku, zaujímavosti, šport, cestovanie, politika alebo kvalitná reklama... Obľubuje šport, cestovanie a takisto rád načrie do histórie. Cudzia mu však nie je ani oblasť technológií a podnikania. Ku všetkému pristupuje zodpovedne a s pokorou. Práve disciplína je preňho slobodou!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..