OFF
ON
Boxed
Malého Waltera uniesli – Polícia vrátila matke nesprávne dieťa!

Malého Waltera uniesli – Polícia vrátila matke nesprávne dieťa!

Príbeh Christine Collinsovej a jej deväťročného syna Waltera z prelomu 20. a 30. rokov minulého storočia je čiernou farbou nezmazateľne zapísaný na bielom plátne americkej histórie. Mrazivý príbeh jedného sériového vraha, neschopnej polície a matky, ktorá nechcela nič viac, než nájsť svoje stratené dieťa.

Píše sa 10. marec 1928, nachádzame sa v Los Angeles. Deväťročný Walter Collins dostáva od svojej matky peniaze, aby mohol zájsť do najbližšieho kina na nový film. Walter sa však z kina už nikdy nevráti. Teda aspoň nie najbližších 5 mesiacov. V auguste sa totiž objavuje malý chlapec, ktorý tvrdí, že práve on je strateným Walterom. Christine však chlapca nespoznáva a odmieta prijať prípad za uzavretý. „Ste rozrušená! Skúste si ho vziať domov na pár týždňov,“ upokojuje matku policajný príslušník.

Prečítajte si aj: Getty: Najbohatší muž USA odmietol zaplatiť výkupné za vnuka

Christine tak urobí, no ani po pár týždňoch neverí, že sa domov vrátil jej skutočný syn. Polícia v tej dobe nepotrebuje problémy, a tak zavrú zúfalú matku v psychiatrickej liečebni. Následne však prichádza priznanie. Malý Walter je v skutočnosti 12-ročný Arthur Hutchins, ktorý sa plánoval týmto podvodom dostať do L.A.

Vľavo skutočný Walter Collins a napravo malý podvodník Arthur Hutchins.

Christine je niekoľko dní po priznaní prepustená a plánuje rozbehnúť pátranie na vlastnú päsť. Dopomôcť jej k tomu má odškodné 10 800 dolárov, ktoré má zinkasovať po vyhratom súde proti kapitánovi polície J. J. Jonesovi. Jones však nikdy nezaplatí ani cent. V tom čase polícia konečne získava presvedčivú stopu. Za zmiznutím malého Waltera by mohol stáť Gordon Stewart Northcott.

Prečítajte si aj: Krvavý podnik alias Ronnie a Reggie z Londýna

Northcott je majiteľom kuracej farmy v Kalifornii a svoj podnik nevyužíva len na živobytie. Northcott totiž na farmu rád láka malých chlapcov, ktorí cestu späť už nikdy nenájdu. Polícia na mieste činu objavuje oblečenie podobné tomu Walterovmu, Northcott sa však k jeho zabitiu nepriznáva. Za vraždu troch chlapcov je popravený obesením.

Sériový vrah Gordon Stewart Northcott.

Christine stále verí, že život jej malého chlapca neskončil na tej strašnej kuracej farme a všetky dni až do jej smrti v decembri 1964 venuje pátraniu po ňom. Avšak márne.

Ak vás tento hrôzostrašný príbeh zaujal, obráťte svoju pozornosť na filmové spracovanie v réžii Clinta EastwoodaAngelinou Jolie v hlavnej roli. Snímka nesie názov Výmena.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..