OFF
ON
Boxed
Volebný prieskum: Smer-SD víťazne, progresívci naháňajú a Most-Híd je mimo

Volebný prieskum: Smer-SD víťazne, progresívci naháňajú a Most-Híd je mimo

Volebný prieskum agentúry Focus z júna 2019 bol realizovaný na vzorke 1023 respondentov. Podľa výberu opýtaných by sa do parlamentu dostalo celkovo deväť politických strán. Medzi nimi aj nová strana Andreja Kisku – Za ľudí.

Lídrom naďalej ostáva Smer-SD a v závese sa držia Progresívne Slovensko (PS) a Spolu – občianska demokracia. Vládny Smer získal 20,3 percenta a stal by sa teda víťazom volieb. Za nimi nasleduje koalícia PS a Spolu s približne 15,7 percentami. Prieskum ako tretie v poradí ukázal ĽSNS s 12,6 percentami hlasov. Iba tieto tri politické subjekty sa dokázali dostať nad hranicu desiatich percent.

Preferencie mierne narástli strane Andreja Danka. Prieskum SNS ukázal 7,3 percenta. Aktuálne opozičné SaS získalo o dve desatiny percenta menej, 7,1. Stúpli aj preferencie KDH, ktoré získalo 7 percent, no naopak voličov mierne ubudlo strane Borisa Kollára. Sme rodina získalo tiež sedem percent hlasov.

Prečítajte si aj: Inaugurácia prvej slovenskej prezidentky je tu!

Nová strana bývalého prezidenta Andreja Kisku – Za ľudí sa dostala tesne nad hranicu zvoliteľnosti s 5,2 percentami. Do Národnej rady Slovenskej republiky by sa dostala aj OĽANO, ktorá v prieskume dokázala získať 5,1 percenta hlasov. Naopak do parlamentu by sa s 4,5 percentami nedostala strana Bélu Bugára Most-Híd, no ani konkurenčné SMK, ktoré by volilo iba 3,3 percenta opýtaných.

Predseda Mosta-Híd nedávno ponúkol svoje predsedníctvo v strane, dokonca dvakrát, no členovia strany to neprijali. Obáva sa totiž, že po budúcich parlamentných voľbách nebudú mať menšiny zastúpenie v NR SR. Jednou z možností by tak bolo spojenie síl s SMK, o ktorom sa ticho šepká.

Autor

d.ruscak@gmail.com'
Chuť neustále na sebe pracovať a posúvať sa vpred. Jeho motto je inými slovami mottom portálu ↓ZdolaHore↑. Písanie o všetkom, čo stojí za zmienku, zaujímavosti, šport, cestovanie, politika alebo kvalitná reklama... Obľubuje šport, cestovanie a takisto rád načrie do histórie. Cudzia mu však nie je ani oblasť technológií a podnikania. Ku všetkému pristupuje zodpovedne a s pokorou. Práve disciplína je preňho slobodou!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..