OFF
ON
Boxed
Klasika H.G. Wellsa dostáva hororovú verziu od tvorcu SAW a Insidious

Klasika H.G. Wellsa dostáva hororovú verziu od tvorcu SAW a Insidious

Leigh Whannell, scenárista takých peciek ako duchárska séria Insidious či prvé SAW, prichádza s ďalším hororovým projektom. A tentoraz sa podobne ako pri úspešnom Upgrade chopí aj réžie. Zájdete na novú verziu „neviditeľného muža“ do kina?

Kniha „otca science fiction“ H.G. Wellsa The Invisible Man vyšla v roku 1897 a podobne ako iné autorove kúsky (Vojna svetov, Ostrov doktora Moreaua) sa stala uznávanou klasikou. Dej tohto sci-fi románu pojednáva o akomsi vedcovi menom Griffin, ktorý objavil spôsob, ako sa stať neviditeľným, a úspešne ho na sebe otestoval. Z Griffina sa postupom času stáva šialenec – spúšťa tzv. „vládu teroru“ a nikto pred ním nie je v bezpečí.

Prečítajte si aj:  McConaughey, Farrell a Hunnam hláškujú v nadupanej gangsterke Guya Ritchieho

Kniha sa dočkala svojej prvej adaptácie (a doposiaľ najlepšej) v roku 1933. Film Jamesa Whalea dal zelenú niekoľkým pokračovaniam, no tie sa kvalitám originálu nepriblížili. Za zmienku stojí snáď len snímka Hollow Man (u nás Muž bez tieňa) od Paula Verhoevena s Kevinom Baconom. Tá síce nie je priamou adaptáciou, no inšpiráciu vo Wellsovom diele nemožno poprieť. Na látke sa vystriedalo už mnoho autorov, avšak ako to vyzerá, keď sa jej chopí v hororoch etablovaný tvorca?

Film sa predlohy vôbec nedrží a sústreďuje sa na novú postavu – Ceciliu Kassovú. Tá žije v nešťastnom vzťahu s násilníckym Adrianom Griffinom. Za pomoci sestry sa jej podarí svojho despotického priateľa opustiť. Neskôr sa dozvedá, že Adrian spáchal samovraždu. Okolo Cecilie sa však začnú odohrávať zvláštne veci a pocit cudzej prítomnosti v jej blízkosti začne narastať. Je Adrian skutočne mŕtvy?

O scenár a réžiu sa postaral spomínaný Leigh Whannell. Hlavné roly si „strihli“ seriálové hviezdy Elisabeth Moss (Príbeh služobníčky) a Oliver Jackson-Cohen (Haunting of Hill House). Obsadenie dopĺňajú Storm Reid, Aldis Hodge a Harriet Dyer. Snímka The Invisible Man zavíta do slovenských kín 5. marca.

Titulná foto: screenshot

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..