OFF
ON
Boxed
Motorola späť v hre? Na trh uvádza nový model Razr

Motorola späť v hre? Na trh uvádza nový model Razr

Motorola si to načasovala naozaj parádne. V decembri (2019) – januári (2020) má na vybrané trhy prísť jej nový technologický počin pod názvom Razr. A čím chce zabodovať? Predovšetkým ostáva verný „klasike.“ Pamätáte si ešte véčkové telefóny? Model Razr má byť presne jedným z nich. Moderná vyklápačka, ale ide s dobou a hoci základ ostáva, technologicky sa posúva na omnoho vyššiu úroveň.

Nový smartfón je inšpirovaný legendárnym modelom Razr V3, čo je medzi Motorolami niečo ako model 3310 medzi Nokiami. Avšak, dobovo patrí nová Motorola do sveta 21. storočia. Vývojári pracovali na novom modeli viac ako 5 rokov.

Sklopné veko bude vybavené LCD panelom s uhlopriečkou 2,7´´, ktorý bude zobrazovať notifikácie, čas a základné nastavenia. Spodná časť prednej strany bude vyplnená čítačkou odtlačkov prstov. Potom čo Razr vyklopíte, uvidíte niečo, čo by ste určite nečakali. Tlačidlá sú nahradené dotykovým OLED displejom, ktorý sa v strede ohýba. Po rozložení telefónu teda uvidíte 6,2´´ displej (Flex View) s rozlíšením 876 x 2142 px (neštandardný pomer). Systém vyklápania je však naozaj unikátny.

Prečítajte si aj: Nový iPhone SE 2 by mal byť prekvapivo lacná záležitosť

Zadná stena je vybavená fotoaparátom s 16 Mpx, vpredu ide o 5 Mpx webkameru (Full HD). Pomerne výkonnému fotoaparátu, ale chýba optická stabilizácia. Avizované je laserové automatické zaostrovanie a LED blesk. Nahrávanie videa v 4K Ultra HD kvalite vôbec nie je zlou vizitkou.

Za silnú stránku či vylepšenie ešte možno považovať aj 8-jadrový procesor Qualcomm Snapdragon 710s a pamäť RAM o hodnote 6 GB. Hardvérová pamäť dosiahne 128 GB. Operačný systém bude Android 9 Pie. Podpora LTE, Wi-Fi, Bluetooth či NFC sú samozrejmosťou.

A aké sú slabiny? Na pomerne hrubý telefón v zloženom stave dostal Razr iba akumulátor s kapacitou 2 510 mAh, čo je na dnešné pomery skutočne málo. Reálna výdrž sa ale ukáže v praxi. Bezdrôtové nabíjanie chýba.

Bude aj na Slovensku? Veríme, že určite áno. V predaji bude najskôr exkluzívne iba v USA a to za pomerne vysokú cenu okolo 1 500 USD. No aj tak ide o aktuálne najlacnejší telefón so skladacím displejom na trhu.

Zdroj: motorola.com
Foto: motorola.com

Autor

d.ruscak@gmail.com'
Chuť neustále sa posúvať vpred a pracovať na sebe. Študovaný žurnalista, fanúšik činiek, milovník hôr, kvalitného jedla a zmysluplných konverzácií aj s dávkou humoru. Spracúva články na rôzne témy od marketingu, PR, zaujímavostí, motivácie, inšpirácie, ale aj z oblastí financií či realizuje zaujímavé rozhovory. Ku všetkému pristupuje zodpovedne a s pokorou. Práve disciplína je preňho slobodou!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..