OFF
ON
Boxed
Letné festivaly 2019 sú tu! Ktorý si nenecháte ujsť vy?

Letné festivaly 2019 sú tu! Ktorý si nenecháte ujsť vy?

Slovenské festivalové leto je definitívne tu! To načo sa mnohí tešili už od konca minulého leta. Každý milovník tohto druhu zábavy má zrejme v kalendári už svojho favorita, resp. favoritov, keďže lístky na takéto podujatia miznú závratne rýchlo.

Letné festivaly lákajú návštevníkov predovšetkým na kvalitné hudobné obsadenie a rôzne atrakcie. Vyskladať si sovej festivalové leto je však pre mnohých časovo náročné. Niektorí by boli radi, keby zvládli maratón všetkých festivalov. Niekedy je problematické harmonogram letnej zábavy zorganizovať. Zároveň, tí ktorí pracujú, musia myslieť aj na to, kedy a koľko voľna si môžu dovoliť. Preto vám ponúkame tie najdôležitejšie informácie o letných festivaloch na Slovensku. Kedy, kde a koľko vás bude váš vybraný festival stáť?

Pohoda Festival

Kedy: od 11. do 13. júla (štvrtok – sobota)

Kde: Letisko Trenčín

Cena: 99 eur (predpredaj, tri dni), na mieste cena vyššia

Festival Pohoda 2019 - Letné festivaly

(zdroj:www.pohodafestival.sk)

Na Slovensku stále jeden z najnavštevovanejších a najúspešnejších letných festivalov. Aktivistická stránka organizátorov sa nezaprie ani tento ročník. Zatiaľ, čo minulý rok organizátori vzdali poctu spomienkovým koncertom zavraždenému novinárovi Jánovi Kuciakovi a jeho snúbenici Martine Kušnírovej, tento rok sa povenujú novembru 1989.

Dôležitým rozmerom budú práve udalosti z novembra 1989  a 30-te výročie pádu komunistického režimu na Slovensku. Hudobní hostia budú napríklad The Roots, Mac DeMarco, Mura Masa, Liam Gallagher alebo Michael Kiwanuka. Predstaví sa aj Česká filharmónia, Sofi Tukker alebo Jeff Mills.

TopFest 2019

Kedy: od 28. do 29. júna (piatok – sobota)

Kde: areál Zelená voda, Nové mesto nad Váhom

Cena vstupeniek: 45 eur (predpredaj)

Areál Zelenej vody je lákavý aj pre množstvo zahraničných kapiel, ktoré sa tu predstavia i tento rok. Open-air festival trvá dva dni a organizátori si na rok 2019 prichystali skutočné poklady. Hlavným lákadlom je legendárny člen kapely Guns N´Rosese, Saul Hudson, známy ako SLASH.

TopFest patrí medzi letné festivaly, ktoré ponúkajú domácu i zahraničnú scénu, a preto sa môžete tešiť aj na Horkýže Slíže, Lukáša Adamca, Funny Faces českých The Circus Brothers alebo Mylesa Kennedyho a The Conspirators spoza „veľkej mláky“.

Grape Festival

Kedy: od 09. do 10. augusta (piatok – sobota)

Kde: Letisko Piešťany

Cena vstupeniek: 69 eur (predpredaj)

Festival Grape 2019 - Letné festivaly

(Zdroj: www.grapefestival.sk)

Grape je rozhodne festivalom mladých. Dokazuje to širokým zacielením hudobných žánrov a nadupaným obsadením kapiel a spevákov. Letisko Piešťany v tomto roku privíta mená, ako Jon Hopkins, Max Cooper, Rudimental, Welshly Arms alebo Adrlatique.

Vstupenky na tento festival sa skutočne rozpredávajú rýchlo a zdá sa, že Grape tento rok opäť potvrdí, že právom patrí medzi „naj“ letné festivaly v strednej Európe, pretože na Slovensku mu tento titul rozhodne patrí.

Uprising 2019

Kedy: od 23. do 24. augusta (piatok – sobota)

Kde: Zlaté piesky, Bratislava

Cena vstupeniek: 55 eur (predpredaj)

Letné festivaly bez účasti na Uprisingu si nedokážu mnohí predstaviť. Pre veľké množstvo fanúšikov je Uprising často ukončením letnej festivalovej sezóny. Milovníci hop-hopu, R&B ale aj reggae či dance music, Uprising ponúka všetko.

Našliapaný line up majú organizátori pripravený aj tento rok. Predposledný augustový víkend si teda môžete prísť vychutnať umelcov, akými sú Strapo, danceehallová superstar Elephant Man, spevák a rapper Mal Élevé, basové bomby odohrá nemecká kapela Symbiz a príde i hviezda roots a reggae Horace Andy. Hlavnou tvárou Uprisingu však bude speváčka a raperka Ms. Lauryn Hill.

Hip Hop žije 2019

Kedy: od 28. do 30. júna (piatok – nedeľa)

Kde: Zlaté piesky, Bratislava

Cena vstupeniek: 46,20 eur (predpredaj, tri dni), 31, 90 eur (jeden deň)

Najväčšie hip hopové podujatie v Čechách a na Slovensku sa uskutoční na Zlatých pieskoch v Bratislave už po siedmykrát. Za tri dni zažiješ špičku celej česko-slovenskej hip hopovej scény a budeš počuť i kvalitných zahraničných interpretov.

Ak organizátorom bude priať počasie a mladí „fanúšikovi rapu“ nebudú kaziť atmosféru, na pódiu si užijete výkony v podaní Majka Spirita, Kaliho & Petra Panna, Strapa, Adissa, Separa & DMS, ale zaujme určite i Sima, Aless, Miky Mora, Boy Wonder, Ektor  alebo legendárny Kontrafakt. Zo zahraničných vôd je to Ja Rule a rapper Gunna.

Letné festivaly, ktoré môžu prekvapiť

Cibula Fest

Kedy: od 18. do 20. júla (štvrtok – sobota)

Kde: Letisko Holíč

Cena vstupeniek: 43 eur (predpredaj, tri dni)

Mnohých, ktorí tento pohraničný festival ešte neabsolvovali môže milo prekvapiť. Pravidelných účastníkov zrejme nie, pretože vedia, že idú za kvalitnou slovenskou a českou hudbou. Tento rok je karta opäť nabitá a na svoje si príde každý milovník „tradičnej“ hudby.

Na pódiu sa vystrieda Ine Kafe, Kali, Robert Burian, Smola a hrušky, Polemic, Cherry Street, Gladiátor alebo Dalibor Janda či Kryštof. Letisko Holíč je pripravené na tri dni skvelej hudby, kvalitného pohostenia a priateľskej atmosféry, ktorá je pre tento festival typická.

Lodenica 2019

Kedy: od 29. do 31. augusta (štvrtok – sobota)

Kde: Piešťany

Cena vstupeniek: 30 eur (predpredaj, tri dni), 20 eur jeden deň

Festival Lodenica 2019 - Letné festivaly

Piešťany nerobia letnú zábavu len na letisku. Prísť si vychutnať festivalovú atmosféru môžete prísť aj do Lodenice. Vystúpenie kapiel Desmod, Gladiátor alebo Čechomor je vždy skvelým zážitkom. Rovnako tak spevácky výkon Františka Nedvěda alebo kapely Kamelot si netreba nechať ujsť.

Letné festivaly, akými je Lodenica 2019 alebo Cibula fest môžu mnohých účastníkov len a len prekvapiť. Preto, ak ešte nemáte svojho favorita na leto alebo už neviete zohnať lístky, určite si festivalovú atmosféru skúste vychutnať práve tu.

Autor

d.ruscak@gmail.com'
Chuť neustále na sebe pracovať a posúvať sa vpred. Jeho motto je inými slovami mottom portálu ↓ZdolaHore↑. Písanie o všetkom, čo stojí za zmienku, zaujímavosti, šport, cestovanie, politika alebo kvalitná reklama... Obľubuje šport, cestovanie a takisto rád načrie do histórie. Cudzia mu však nie je ani oblasť technológií a podnikania. Ku všetkému pristupuje zodpovedne a s pokorou. Práve disciplína je preňho slobodou!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..