OFF
ON
Boxed
Nikola Tesla a Death Ray: Tajomstvo smrtiacej zbrane odhalené

Nikola Tesla a Death Ray: Tajomstvo smrtiacej zbrane odhalené

Vynálezca, fyzik, konštruktér, elektrotechnický inžinier a pravdepodobne jeden z najväčších „mozgov“ a vizionárov, akých kedy táto planéta mala. I keď Tesla nie je typickým príkladom úspešného človeka, pretože podnikateľom bol mizerným, do histórie sa zapísal nezmazateľnými písmenami a nepotreboval k tomu žiadne veľké peniaze. Po jeho smrti si do hrobu vzal myšlienky, ktoré mohli pre ľudstvo znamenať doslova skok v čase.

Dňa 7. januára 1943 bolo nájdené telo 86-ročného muža v izbe hotela New Yorker v New Yorku. Pár hodín na to bolo potvrdené, že ide o vynálezcu Nikola Teslu. Široká verejnosť však netušila, že spolu s jeho telom bolo v hotelovej izbe nájdených i množstvo osobných dokumentov. Vynálezcovi mozgové bunky neubúdali ani vo vysokom veku a agentov FBI zaujímalo len jedno.

Práve na začiatku druhej svetovej vojny Tesla hovoril o konštrukcii silnej zbrane, ktorú pomenoval „Death Ray“. Objavili v dokumentoch práve spôsob skonštruovania tejto ničivej zbrane? Aké tajomstvo skrývali tisícky strán dokumentov?

Konšpirácie bokom

Od tej doby vznikali stovky konšpirácií a ľudia sa len domnievali, čo dokumenty v skutočnosti obsahovali. FBI  v roku 2016 odtajnila približne 250 strán zhabaných dokumentov a v roku 2018 zverejnila ďalšie, i keď je viac ako jasné, že najväčšie tajomstvo ostáva zahalené.

Po smrti srbsko-chorvátsko-amerického vynálezcu dostal za úlohu niektoré dokumenty analyzovať Dr. John G. Trump (strýko 45. prezidenta U.S.A. Donalda J. Trumpa), ktorý sa vyslovil, že Tesla bol „špekulantom“ a analýza jeho práce bola veľmi náročná, pretože Teslovo myslenie bolo úplne v inej dimenzii. Dokumenty potvrdili to, že vízie Teslu boli ohromujúce. V dobe, keď jadrová energia ešte nebola jadrovou, Tesla vedel, že jadrové zbrane budú v budúcnosti zohrávať veľkú rolu.

Koniec-koncov, netrvalo to dlho, veď ani nie dva roky po smrti Teslu svet ochromila „náhodná“ jadrová tragédia z Japonska. 6. – 9. augusta 1945 padli na územie japonských miest Hirošima a Nagasaki dve atómové bomby.

Death Ray neexistuje

Dr. Trump ale potvrdil, že „Death Ray“, o ktorom Tesla hovoril, v skutočnosti nezostrojil a ani to nemal v pláne. Jeho dokumenty mali iba myšlienkový a špekulatívny charakter. Zároveň to však pre vojenských inžinierov mohla byť inšpirácia, ktorá neskôr nabrala reálne kontúry. Pochopiteľne, mnohé dokumenty zverejnené neboli, a preto nie je s určitosťou možné potvrdiť, že Tesla konštrukčné návrhy vo svojej práci nemal.

Chýbajúce dokumenty sú tak najväčšou záhadou a ak ich FBI zatajila, mala na to vážne dôvody. Tieto materiály mali putovať totiž Savovi Kosanovičovi, ktorý bol veľvyslancom Juhoslávie v U.S.A a zároveň bol synovcom Teslu. FBI uviedla, že vtedy dokumenty nemohla Kosanovičovi poskytnúť z obáv, že dokumenty by mohol poskytnúť nepriateľom.

Čoho sa však Američania obávali, ak smrtiaci Death Ray údajne nikdy neexistoval?

USA využíva Teslove technológie

Je zrejmé, že vláda U.S.A dedičom Teslových dokumentov a samotnej verejnosti zatajila to najdôležitejšie. I keď Dr. Trump potvrdil, že zbrane s časticovými lúčmi (jadrovou energiou) boli v myšlienkach Nikola Teslu, žiadny konkrétny návrh konštrukcie dokumenty, tie ktoré analyzoval, neobsahovali. Dr. Travis Taylor spolu so Seiferom a novinárom Jasonom Stapletonom zistili, že chýbajúce dokumenty vláda U.S.A s istotou zatajila kvôli obavám.

Existujú dôkazy, že prezident Franklin D. Roosvelt diskutoval o dôsledkoch Teslovej vízie a hovoril o ničivých zbraniach. Hovoril o smrteľnom lúči s jeho poradcami i s FBI. Dokonca následne príslušníci FBI navštívili i laboratóriá, kde Tesla pracoval a snažili sa odhaliť ďalšie jeho tajomstvá.

Spoločnosť Tesla dnes využíva technológie, ktorých základ dali práve Teslove myšlienky. Muž, ktorého vízie boli považované za nereálne sú dnes súčasťou našej prítomnosti a budú i súčasťou našej budúcnosti. Ďakujeme, Tesla.

Autor

d.ruscak@gmail.com'
Chuť neustále sa posúvať vpred a pracovať na sebe. Študovaný žurnalista, fanúšik činiek, milovník hôr, kvalitného jedla a zmysluplných konverzácií aj s dávkou humoru. Spracúva články na rôzne témy od marketingu, PR, zaujímavostí, motivácie, inšpirácie, ale aj z oblastí financií či realizuje zaujímavé rozhovory. Ku všetkému pristupuje zodpovedne a s pokorou. Práve disciplína je preňho slobodou!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..