OFF
ON
Boxed
Nové Porsche 911 v edícii kabrio!

Nové Porsche 911 v edícii kabrio!

Nemecká automobilka Porsche, vyrábajúca luxusné, športové a superšportové automobily opäť posúva levely nielen v oblasti technológii, ale aj vizuálu. Najnovšie nám predstavuje nové Porsche 911 v karosárskej verzii kabriolet. Je sa skutočne na čo pozerať!

Rovnako ako verzia kupé, aj otvorená verzia novej 911-tky generácie 992 bude zatiaľ dostupná vo verziách Carrera S a Carrera 4S. Dychberúce Porsche modelu 911 generácie 992 štutgartskej automobilky bolo predstavené už v novembri. Porsche teda krátko na to rozširuje svoju ponuku o verziu bez strechy.
Kabriolet bude spočiatku dostupný len vo variante Carrera S a Carrera 4S. Na ďalšie modely – či už silnejšie či slabšie – si tak budeme musieť ešte chvíľu počkať.

Vedeli ste, že automobilka Porsche bola založená v roku 1931 Ferdinandom Porsche, rakúskym inžinierom narodeným v Maffersdorfe v časoch Rakúsko-Uhorska (dnes Vratislavice nad Nisou, Česká republika)? 

 

Pod kapotou nájdeme preplňovaný šesťválec typu boxer s objemom 2981 centimetrov kubických. K dispozícii nám bude výkon 331 kW a krútiaci moment 530 N.m. Porsche bude vybavené novou osemstupňovou dvojspojkovou prevodovkou. Model Carrera 4S bude na rozdiel od Carrera S poháňaný všetkými štyrmi kolesami.
Nové upevnenie motoru zaistí vyššiu torznú tuhosť ako tomu bolo pri predchádzajúcej generácii. Pri verzii kabria bude prvýkrát dostupné aktívne športové zavesenie, využívajúce kratšie a tuhšie pružiny a tuhšie stabilizátory. Suma sumárum sa bude auto chovať neutrálnejšie a bude mať lepšie rozloženú váhu.
Dizajn zodpovedá verzii kupé. Kritici hodnotili zadnú časť na fotografiách ako trochu “tučnejšiu”, čo nám osobne vôbec neprekáža. Model s pohonom zadných kolies rozmerovo zodpovedá štvorkolke, čo znamená rozšírenie zadných náprav o 44 milimetrov. Rozšírená bola aj predná náprava. A to presne o 45 milimetrov. Výsledkom je dynamickejší vzhľad. Panely karosérie sú, okrem prednej a zadnej partie, hliníkové.

Porsche sa na letnú sezónu 2019 pripravilo naozaj skvelo. Nemáme čo dodať! 🙂

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..