OFF
ON
Boxed
Peniaze zmenia tvoj charakter a budeš zlý človek. Skutočne?

Peniaze zmenia tvoj charakter a budeš zlý človek. Skutočne?

Mať peniaze a úspech je snom asi každého z nás. S ambíciami sa často delíme s priateľmi, známymi či rodinou. Nie vždy sa však stretneme s pochopením. Občas nám sú – či už vedome, či nevedome – podsúvané rokmi zakorenené “pravdy”, ktoré však pravdami vôbec nie sú – respektíve nemusia byť. Jednou z nich je práve “pravda”: Peniaze zmenia tvoj charakter a budeš zlým človekom. Poďme sa spoločne pozrieť, ako to v skutočnosti je.

Samozrejme, s jedlom prichádza chuť. Mnoho ľudí keď zarobí peniaze, chce zarobiť ešte viac a častokrát nevedia prestať a chorobne sa – hoci aj cez mŕtvoly – ženú za peniazmi. Sú však aj ľudia, ktorí to vezmú z druhej stránky. Z nášho pohľadu z tej lepšej.

Takí ľudia chápu, že peniaze nezmenia ich charakter a nestanú sa z nich horší či zlí ľudia. Sú si vedomí, že peniaze majú oni, nie peniaze ich. Darí sa im kontrolovať peniaze. Ich charakter sa nezmení. Vôbec sa nemusíme meniť príchodom väčšich peňazí. A už vôbec nie k horšiemu. Nadobudnutie väčšieho objemu peňazí, či získanie lepšieho pracovného miesta s vyšším príjmom nemusí znamenať začiatok okázalého života či životného štýlu. Jednoducho môžte žiť život, ktorí ste žili aj doposiaľ.

Pokiaľ však kontrolu nad peniazmi a charakterom nemáte – je to predovšetkým vtedy, keď ste prišli k peniazom lsťou, respektíve úplne náhodne – začnú vás ovládať emócie spojené s peniazmi a vtedy a váš charakter môže zmeniť. Objem peňazí môže ovplyvniť spoločenský status, a práve ten má na charakter nezanedbateľný vplyv.

Pokiaľ si chudobný, tráviš čas s chudobnými. A väčšina chudobných (rozumej mysľou chudobný), si žiadne svetlé výhliadky do budúcna nedáva. Väčšinou neplánujú vôbec a tak život ovláda ich a nie naopak.

Keď príde zmena

Pri zarábaní či nadobudnití väčšieho objemu peňazí sa niekedy stane, že človek, ktorý zbohatne, začne byť v očiach iných vnímaný ako “niečo viac”, a tým pádom zmení aj pohľad na seba samého. Postupne sa začnú meniť aj jeho zvyky a verte či nie, zvyky určujú aj charakter. Pokiaľ má človek peniaze, má aj moc nad inými. Sám rozhoduje od koho a aké služby si kúpi. Ľudia, ktorí zbohatli veľmi rýchlo napríklad dedením môžu nadobudnúť pocit, že si zo dňa na deň môžu každého kúpiť a občas sa stane, že sa začnú správať arogantne. Nie každého sa však dá kúpiť.

Výhoda zabezpečenia

Výhodou bohatstva je to, že už nemusíte riešiť zaistenie základných potrieb. Nadobudnite bohatstvo a dostanete sa do neistoty. Neistoty, v ktorej nebudete vedieť, kto je s vami kvôli tomu aký ste a kto pre peniaze. Bohatí ľudia sa potom začnú chovať inak, aby sa chránili pred tzv. príživníkmi. V zásade má človek tri možnosti:

  1. Prestane riešiť, že sú s nim ľudia pre peniaze a naučí sa s tým žiť
  2. Vyhlási, že už peniaze nemá a uvidí, kto je s ním aj potom
  3. Trávi čas s ľuďmi, s ktorými ho trávil aj predtým, ako nadobudol objem peňazí

Na záver uvádzame, že väčšina bohatých ľudí, ktorí si bohatstvo nadobudli sami, žije pod úroveň, ktorú si môže dovoliť. Rozhodli sa – jednoducho povedané – obetovať dnešný luxus za zajtrajšiu finančnú slobodu.  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..