OFF
ON
Boxed
Najlepší deň je sobota, štvrtok je vhodný na sex a najhorší deň je…

Najlepší deň je sobota, štvrtok je vhodný na sex a najhorší deň je…

Prečo sa drvivá väčšina z nás vždy teší práve na piatok? Prečo máme pocit, že pondelok je ten najhorší a najnevhodnejší deň? Človek sa stretáva s názorom, že piatok je najlepší deň, lebo víkend. Dnes je však doba taká, že víkend pre veľkú časť populácie vôbec nie je synonymum oddychu. Je vôbec piatok najlepší deň? A ktorý je naopak najhorším dňom v týždni?

V skutočnosti je dôvod, prečo si všetci myslíme, že piatok je najlepší deň – veľmi prostý. Je to tak. Koniec pracovného týždňa. A prečo je pondelok najhorší deň? Pretože je to začiatok pracovného týždňa. Jednoduché, však? Hviezdy a veda však hovoria niečo iné a možno ostanete aj vy prekvapení.

Pondelok

Tak čo? Neostane pondelok svojej povesti nič dlžný? Prieskumy britských vedcov hovoria, že pondelky sú skvelým dňom na nákupy. Hoci sa u nás stáva fenoménom „black friday“, kto naletí tomuto marketingovému triku, môže si hlavu o stenu trieskať. Britský inštitút Imperial College London dokonca tvrdí, že pondelok je ideálnym dňom na operácie.

Čo hovoria hviezdy? Pondelok je dňom nepokoja a neželanej zmeny. Ľudia sú údajne viac precitlivení a nervózni. Nuž zdá sa, že vedci sa s hviezdami nepohodli.

Utorok

Podľa mnohý najmenej výrazný deň v týždni. Astrológia hovorí, že je to deň plný hádok. Zároveň je to však obdobie, kedy by ste mali začínať niečo nové, nové projekty v práci alebo sa začať venovať niečomu novému. Patrónom tohto dňa je Mars – boh vojny a pre vzťahy je to teda neprajný deň.

Prečítajte si aj: Nová kapitola zo série SAW dostala prvý trailer

Čo vedci? Najlepší deň to ani podľa nich nie je. Podľa britských vedcov by utorok mal byť tým dňom, kedy by ste sa po práci mali vybrať do reštaurácie či do kaviarne s priateľmi a robiť rozhodnutia, ktorými nič nepokazíte.

Streda

Streda je podľa hviezd opäť dňom, kedy sa oplatí byť aktívnym. Stretávať sa s novými ľuďmi, uzatvárať obchody a robiť aj dôležité rozhodnutia. Ak chcete urovnať nejaké konflikty s partnerom/partnerkou či s kamarátmi, streda je ideálny čas.

rozhodnutie

|zdroj: giphy.com|

Vedci sa v zásade s hviezdami zhodujú. Takisto sa domnievajú, že streda je dňom, kedy môžete dať na stôl konečné verdikty. A nevieme o čo vedcom z Veľkej Británie ide, ale opäť odporúčajú ísť do obchodov, pretože v nich je menej ľudí.

Štvrtok

Podľa vedcov, čas na sex. Práve tento deň má byť časovým horizontom, kedy sa v človeku hromadí najviac sexuálnych hormónov. Ideálne, ak sa vám to podarí ráno. Po práci je totiž energie menej.

Hviezdy nič také nehovoria. Podľa nich je štvrtok vhodný na rozjímanie a uvažovanie. V zásade môžete filozofovať o vašom živote o vašich minulých či budúcich rozhodnutiach.

Piatok

Najlepší deň, áno? Podľa vedcov ideálny deň na svadbu. Názor si spravte sami. Každopádne, piatok je dňom, kedy je najnebezpečnejšie cestovať (najnehodovejší deň na Slovensku), pretože cesty sú preplnené. Je to najhorší deň na nákupy a najhorší deň na riešenie konfliktov, pretože hoci je koniec „pracovného týždňa“, ľudia sú často unavení a podráždení.

Prečítajte si aj: 10 jednoduchých tipov na účinný boj so stresom

A čo hviezdy? Pozor na pokušenia. Piatok je podľa nich v tomto smere šibalským dňom. Hrozí nevera či porušenie predsavzatí. Z ľudského pohľadu je piatok najlepší deň, pretože sa tešíme na pokojný – divoký víkend bez pracovného nasadenia.

Sobota

Voľno, pohoda a maximálne domáce práce či práce okolo domu. Práve sobota je podľa vedcov najlepším dňom v týždni. Podľa hviezd je sobota ideálnym dňom na dokončenie niečoho začatého. Sobota by podľa astrológov mala byť dňom relaxu a tak by ste tento deň mali brať aj vy. Musíte vedieť vypnúť.

Nedeľa

Čo ide po nedeli? Áno vieme to všetci. Tak či onak. Nedeľa je najlepší deň, ak chcete začať niečo plánovať. Napríklad robenie si plánov na pracovný týždeň, hľadať inšpiráciu, kreativitu. Opäť nevyhľadávajte šialené dobrodružstvo. Človek je počas víkendu nastavený na režim, ktorý mu vyhovuje, sklamanie počas týchto dní môže vyvolať melanchóliu a pesimizmus.

Na záver asi len toľko, že každý deň môže byť najlepším i najhorším. Neexistuje nejaká dogma, ktorá by stanovovala, ktorý deň je na čo vhodný. Nič také nie je. Pre niekoho najhorší deň, pre iného ten najkrajší. A v neposlednom rade, záleží aj na tom, s kým daný deň prežijete.

Foto: pixabay.com

 

Autor

d.ruscak@gmail.com'
Chuť neustále sa posúvať vpred a pracovať na sebe. Študovaný žurnalista, fanúšik činiek, milovník hôr, kvalitného jedla a zmysluplných konverzácií aj s dávkou humoru. Spracúva články na rôzne témy od marketingu, PR, zaujímavostí, motivácie, inšpirácie, ale aj z oblastí financií či realizuje zaujímavé rozhovory. Ku všetkému pristupuje zodpovedne a s pokorou. Práve disciplína je preňho slobodou!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..