OFF
ON
Boxed
Svet plný nápadov. Kde je ich pôvod?

Svet plný nápadov. Kde je ich pôvod?

Každý z nás prišiel na tento svet ako jedinečná bytosť, ktorá je nenahraditeľná vo svojej podstate. Narodili sme sa ako telo, ktoré ma myseľ a ducha. Medzi ľuďmi na počiatku vekov neboli rozdiely. Delili sme sa len na ženy a mužov. Muži mali úlohu loviť a ženy sa starali o domov. Postupne sa začali niektorí jedinci vyčleňovať z davu, a tak začali vznikať rôzne kráľovské rodiny, ktoré si uzurpovali privilégium, že oni sú tí vyvolení vládnuť. V dnešnom svete to nie je veľmi odlišné, konajúci stále predbieha váhavého. Niektorí z nás však sú o krok vpred, začali viac premýšľať, a tak sa dostali k rôznym nápadom ako zbohatnúť. Začali vznikať rôzne korporácie, ktoré hýbu svetom – McDonald, KFC, Starbucks, ABC atď. Všetko čo kedy vzniklo od Edisonovej žiarovky až po prvé lietadlo, ktoré zhotovili bratia Wrightovci muselo začať počiatočnou myšlienkou, upevnenou vierou v to, čo títo vynálezcovia robili. Vtedajšia doba a okolie nepodporovali nové nápady a často títo ľudia boli zo začiatku na posmech a hovorilo sa o nich, že sú blázni. Veď len si predstavte, že žijete v dobe, kedy neexistovali lietadlá, kedy človek si ani len nevedel predstaviť, že by mohol lietať a zrazu sa zjaví niekto a povie: “Sleduj, ja to dokážem“. A vyšlo to!!!image

Ten istý scenár sa opakuje už roky. Ľudia nebudu veriť vaším nápadom a snom. Treba preto počúvať svoje vnútro a konať na základe toho, čo cítime. Len pokojnú myseľ a čisté srdce dokážu napadnúť ušľachtilé nápady, ktoré budú prínosom pre ľudstvo, alebo ktoré dokážu pomôcť mnohým ľuďom. Je pravda, že aj veľa zlomyseľných ľudí dokáže zbohatnúť, ale skôr či neskôr sa im všetko vráti, lebo platí, že to,čo z nás vydáme, to aj dostaneme. Skúsme si navzájom pomáhať, robme veci od srdca a rozdajme sa medzi ľudí. Všetci spoločne tvoríme jednotu, ktorá dokáže priviesť naše nápady k veľkoleposti. Každý z nás je jedinečný, ale len spolu dokážeme veľké veci.

Autor

Mladý, aktívny spoluzakladateľ projektov zdolahore.sk, generaciarapu.sk, kryptotrejder.sk. Študent práva a vizionár venujúci sa sebarozvoju a sebazdokonalovaniu. Svoje poznatky rád zdieľam s ostatnými :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..