OFF
ON
Boxed
Úspech je maratón, nie šprint

Úspech je maratón, nie šprint

Paradoxom je, že každý úspech, o ktorom dopredu samozrejme nevieme, v podstate začína neistotou. A čo je príčinou neistoty? Neistota v samých seba, porovnávanie sa s ostatnými. Mnoho potenciálne úspešných ľudí odrádza zlyhanie. No ako definovať zlyhanie? Existuje vôbec? Pamätajte, že úspech môže mať aj tisíc podôb, no zlyhanie? Zlyháte iba vtedy, ak rezignujete a vzdáte sa svojich cieľov.

Počuli ste už o čiastkovom úspechu? Z pohľadu človeka môže ísť o každý jeden deň, kedy sa zobudí a môže otvoriť oči, pretože to nie je samozrejmosť. Pri vnímaní očami podnikateľa môže ísť o každý jeden úspešný obchod, projekt, vyrobený produkt a podobne. A rovnako tak je to i s neúspechom. Všetko zlé, všetko, čo sa vám nepodarí, čo nevyjde podľa predstáv, sú skúšky a omyly, ktoré neznamenajú okamžite neúspech. Práve naopak, tieto okamihy vám môžu časom priniesť to, čo iným nie.

Prechádzka peklom

Nepísané pravidlo hovorí, že „ak prechádzate peklom, neprestávajte ísť“. Neraz ste sa možno zamysleli nad tým, prečo sa všetko toto zlé deje práve vám, čo ste komu spravili, že takto musíte trpieť a že sa vám nedarí.

Vnímanie človeka je v skutku fascinujúce. Ak vám niekto hovorí, že od života nič dobré nečaká, s určitosťou vám klame. Prečo? Pretože človek má hlboko v svojom DNA zakódované, že ak sa mu dejú aj tie najhoršie veci, verí, že raz môže byť lepšie. A to aspoň na chvíľu. Nie je jednoduché obetovať svoj komfort. Každý hľadá pocit nazývaný šťastie. Je to skutočne tak? V skutočnosti človek hľadá pohodlie.

Čeľte nevyhnutnému

Najväčším hlavolamom, resp. výzvou je prijať fakt, že sme takí, akí sme. A ešte ťažšie je pre nás pochopiť, že môžeme byť lepšími, múdrejšími, šťastnejšími a skutočne úspešnými. Úspech je stav mysle. Pre niekoho je to stav na účte, auto v garáži, dom na pláži – nemusí to byť ale nič materiálne. Úspech je pre každého individuálny, rovnako ako cesta k nemu.

Často je na ceste za úspechom nutné čeliť nevyhnutnému.  Siahnuť si na maximum svojich síl, spoznať, kedy ste najviac produktívni, kreatívni a plní energie. Ak sa dostávate na hranice svojich schopností, dôležité je si ich určiť, nie však zastaviť. Tendenčne využívajte svoju dôslednosť a pri tom, ako čelíte tomu čomu musíte, spoznávajte samých seba.

Zvedavosť, dôslednosť a energia

Zatiaľ to vyzerá tak, že úspech nie je maratón, ale nekonečná cesta bez konca. Bingo! Ak ste to pochopili, máte splnené. A k čomu je teda toto všetko dobré? Skutočne ste si mysleli, že úspech v živote môže byť len jeden? Čítajte pozorne, nepotrebujete vybudovať najväčšiu firmu na svete, aby ste definovali svoj úspech a našli šťastie. Ten má milión podôb a každý ho chápe inak.

Zamyslite sa nad tým, čo robia ostatní. Konkurencia neznamená, že ak je niekto lepší, vy ste automaticky horší. Práve naopak. Konkurencia motivuje. Zamyslite sa a dôsledne zvážte, či vlastne chcete dosiahnuť rovnaký úspech, alebo len hľadáte, čo skutočne chcete robiť. Správnu a úprimnú odpoveď dostanete iba zo svojho vnútra.

Nezabúdajte, že vaša myseľ je nevyčerpateľná studňa nápadov a kreativity. Ak ju chcete udržovať v optimálnej forme, musíte v rámci harmonogramu objaviť aj to, čo vaša myseľ potrebuje pre oddych a regeneráciu. Či je to blaho emocionálne, psychické alebo fyzické, odmeňte vaše myslenie činnosťou, ktorá vám umožní dobiť „batérie“ a načerpať nový elán. Dobrá kniha, kvalitný spánok, masáž, športová aktivita alebo stretnutie s ľuďmi, ktorí sú vám blízki. Aj oddych k maratónu patrí a v tomto prípade nejde o to, kedy dobehnete, ale o to, aby ste prišli do cieľa.

Foto: Pixabay.com

Autor

d.ruscak@gmail.com'
Chuť neustále na sebe pracovať a posúvať sa vpred. Jeho motto je inými slovami mottom portálu ↓ZdolaHore↑. Písanie o všetkom, čo stojí za zmienku, zaujímavosti, šport, cestovanie, politika alebo kvalitná reklama... Obľubuje šport, cestovanie a takisto rád načrie do histórie. Cudzia mu však nie je ani oblasť technológií a podnikania. Ku všetkému pristupuje zodpovedne a s pokorou. Práve disciplína je preňho slobodou!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..