OFF
ON
Boxed
Vietnamský Golden Bridge je svetovou raritou

Vietnamský Golden Bridge je svetovou raritou

Pri pohľade na obrázok by ste si povedali, že to je vydarená fotomontáž. Avšak, ak by ste vietnamský Golden bridge uvideli na vlastné oči, uverili by ste. Cau Vang je jeho názov vo vietnamčine. V preklade teda – Zlatý most. Má dĺžku 150 metrov a pre turistov sa stal atrakciou predovšetkým pre jeho vzhľad, no v neposlednom rade aj pre nádherný výhľad, ktorý ponúka.

Most bol postavený behom jedného roka. Stavať sa začal v júli 2017 a dokončený bol už v apríli toho istého roka. V júni prebehlo jeho slávnostné otvorenie. Tento most ani náhodou nie je tak všedný a rovný, ako by si človek mohol o moste myslieť. Most je totiž zavesený na obrích rukách, čo evokuje, ako by ho tieto dve ruky podpierali.

Samotné ruky vyzerajú, že na mieste sú už niekoľko storočí a vytesané boli priamo do horských štítov Annamských hôr. Realita ja však taká, že ruky sú vyrobené zo sklenených vlákien a kovového pletiva. Samotnú výstavbu mosta mala na starosti architektonická spoločnosť Landsacpe Architecture. Dizajnový návrh spracovala trojica architektov Vu Viet Anh, Nguyen Quang Huu Tuan a Tran Quang Hung.

Prečítajte si aj: Chopok, legenda Nízkych Tatier, ktorá ukrýva podstatu energie

Celkové náklady sa pri výstavbe vyšplhali na takmer dve miliardy dolárov. Hlavným posolstvom mosta bolo prilákať do horského rezortu Ba Na viac turistov. Výhľad na Annamské pohoria je priam grandiózny. Rezort sám o sebe je replikou francúzskej starovekej dedinky s hradom. Nachádza sa tu i múzeum voskových figurín a bohaté rozľahlé záhrady.

Na Zlatý most sa necháte pohodlne vyviesť lanovkou z mestečka Danangu. Tá sa pýši dokonca svetovým rekordom. Ide o najdlhšiu, 1 300 metrov dlhú, nepretržitú jednokoľajovú lanovku.

A prečo vlastne Golden bridge – Zlatý most? Samotná konštrukcia a jej vzhľad má u turistov evokovať, ako by chodili priamo po zlate. Samozrejme, oceľová konštrukcia nie je zo zlata, ide len o precízne namiešaný farebný odtieň.

titulná foto: Sun World Ba Hills

Autor

d.ruscak@gmail.com'
Chuť neustále sa posúvať vpred a pracovať na sebe. Študovaný žurnalista, fanúšik činiek, milovník hôr, kvalitného jedla a zmysluplných konverzácií aj s dávkou humoru. Spracúva články na rôzne témy od marketingu, PR, zaujímavostí, motivácie, inšpirácie, ale aj z oblastí financií či realizuje zaujímavé rozhovory. Ku všetkému pristupuje zodpovedne a s pokorou. Práve disciplína je preňho slobodou!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..