OFF
ON
Boxed
10 rokov, čo nás opustil kráľ popu Michael Jackson

10 rokov, čo nás opustil kráľ popu Michael Jackson

Práve dnes uplynulo 10 rokov od smrti jedinečného speváka Michaela Jacksona, ktorý zomrel 25. júna 2009 vo svojom dome v Holmby Hills, Los Angels. Svetoznámy spevák a skladateľ zomrel podľa zistení lekárov na srdcovú príhodu po predávkovaní liekmi.

Kontroverzný a zároveň milovaný Jackson po sebe zanechal hotové kráľovstvo a neoceniteľné dielo. Okrem toho bol však spevák aj plný kontroverzií. Hoci Michael Jackson dobyl svojim hlasom celý svet, jeho súkromný život bol a je skutočnou záhadou. Svoje súkromie si napriek svojej popularite dokázal ustrážiť až do posledného dychu.

Talent od narodenia

Michael Jackson sa narodil ako posledný z deviatich súrodencov. V detstve sa prejavil jeho tanečný a neskôr i spevácky talent. V roku 1966 začínal v kapele Jackson Five, ktorú založil jeho otec. Práve vďaka vystúpeniam tejto kapely si Michaela všimla producentka Gladys Knightová, ktorá podpísala s kapelou Jackson Five nahrávaciu zmluvu. V roku 1969 už kapela mala predaných viac ako 60 miliónov platní.

Neskôr sa Jackson zoznámil s producentom Quincym Jonesom, ktorý mu pomohol na výslnie. V roku 1979 vydal album Off The Wall, vďaka ktorému získal cenu Grammy.

Rekord za rekordom

  • Album Thriller s roku 1982 je najpredávanejším albumom na svete. Predalo sa viac ako 100 miliónov kusov.
  • Album Thriller získal sedem cien Grammy.
  • Vyslúžil si pozvánku do Bieleho domu od prezidenta Ronalda Reagana a získal Prezidentskú cenu.
  • Celosvetový singel We Are The World, ktorý zložil spolu s Lionelom Richiem dosiahhol predaj 20 miliónov kusov platní.

Prečítajte si aj: Letné festivaly 2019 sú tu! Ktorý si nenecháte ujsť vy?

A to sú rekordy, ktoré už prekoná len málokto. Samozrejme, ocenení a úspechov legendy popu by bolo omnoho viac. Sláva však so sebou prinášala i množstvo zmien, ktoré neboli práve pozitívne.

 

Škandál za škandálom

Hoci bol Michael Jackson tajomným, práve popularitu mu vniesla do života i množstvo škandálov. Obvinenia z pedofílie, sexuálneho zneužívania, drogy alebo plastické operácie, ktoré Jacksona zmenili na nepoznanie. Z černocha bol zrazu beloch. Plastická operácia nosa, ktorá mu znetvorila tvár, Jackson sa pokúšal doslova o zmenu jeho identity. Bulvárni novinári Jacksona začali prísnejšie sledovať a množstvo jeho horších čŕt začalo vychádzať na povrch. Po smrti sa jeho súkromie stalo pre novinárov doslova neodolateľným pokladom a pátrali hlbšie a hlbšie.

Vrah Jacksona?

Michael Jackson zomrel vo svojom prenajatom dome v Holmby Hills. Zaujímavá bola reakcia privolaných lekárov rýchlej zdravotnej služby. Lekári dokonca neverili, že ide o telo kráľa popu. Údajne mu trčali rebrá, nemal žiadne svalstvo a lekári na prvý pohľad nevedeli určiť, či ide skutočne o telo kráľa popu.

V osudný deň bol v jeho prítomnosti jeho osobný lekár Conrad Murray, ktorého neskôr odsúdili za neúmyselné zabitie. Práve on mal Jacksonovi podávať silné lieky preto, aby zvládol turné a bol v dobrej kondícii. Oslabené zdravie kráľa popu však zapríčinilo zlyhanie jeho srdca. Conrada Murryho odsúdili v roku 2011 na štyri roky väzenia. Prepustili ho v roku 2013 po odpykaní si polovice trestu.

Ako každý človek i Michael Jackson si so sebou niesol svojich démonov. Nebol človek neomylný. Dokázal ublížiť, no rovnako tak dokázal ľudom vyčariť úsmev na tvári a napĺňať ich šťastím vďaka svojmu hlasu. Kráľ popu bude navždy iba jeden. Česť jeho pamiatke.

R.I.P. Michael Jackson

Autor

d.ruscak@gmail.com'
Chuť neustále na sebe pracovať a posúvať sa vpred. Jeho motto je inými slovami mottom portálu ↓ZdolaHore↑. Písanie o všetkom, čo stojí za zmienku, zaujímavosti, šport, cestovanie, politika alebo kvalitná reklama... Obľubuje šport, cestovanie a takisto rád načrie do histórie. Cudzia mu však nie je ani oblasť technológií a podnikania. Ku všetkému pristupuje zodpovedne a s pokorou. Práve disciplína je preňho slobodou!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..