OFF
ON
Boxed
Vzťahový mentor Michal Kopecký: Prinášam ženám lepších a schopnejších chlapov

Vzťahový mentor Michal Kopecký: Prinášam ženám lepších a schopnejších chlapov

Mať po svojom boku človeka, ktorý bude verným, zodpovedným, bude vaším priateľom a milujúcim partnerom – dnes nie je samozrejmosťou. Nezáleží na tom, či hľadáte vysnívanú ženu alebo muža svojich snov. Láska nie je niečo, čo zázračne vzniká, ide o snahu dvoch ľudí, ktorí chcú slová premieňať na skutky a nežiť v predstavách. Michal Kopecký je človekom, ktorý hĺbke vzťahov porozumel a poučil sa hlavne z vlastných skúseností.

Kto je Michal Kopecký? Vzťahový mentor, autor bestsellerov pre mužov a ženy o randení a vzťahoch. Posledných osem rokov pomáhal mužom, aby dokázali získať svoje vysnívané partnerky. Počul stovky príbehov, vďaka ktorým mal možnosť hlbšie nahliadnuť do chlapskej mysle, aké ženy chcú na sex či do vzťahu, aké nechcú vôbec a ako ohľadom žien uvažujú. Jeho rady sa do dnešného dňa dostali k vyše trom miliónom mužov a žien na Slovensku a v Čechách. Jeho poslaním je prinášať ženám takých mužov, ktorých si zaslúžia.

 

Strach osloviť neznáme dievča, obavy z toho, čo a kedy povedať, neschopnosť ukázať svoju charizmu, málo sebavedomia alebo zdráhanie sa prejaviť svoje pocity. Bol toto prípad aj Michala Kopeckého?

Ako ste vedeli? (smiech) Mnohí, keď ma dnes vidia na videách či osobne, tak si myslia, že mám dar reči, srším charizmou, energiou a tak som sa musel narodiť. Opak je pravdou. Je to dlhoročná drina a práca na samom sebe. Väčšinu svojho života, hlavne keď som bol na škole či po škole a zaujímal som sa o ženy, tak som bol nesebavedomý, nekomunikatívny, silno introvertný chalan, ktorý bol pre ženy večný kamarát a bútľavá vŕba. Aj preto som bol panic do mojich 22 rokov. (smiech)

Dnes si v očiach mnohých mužov „vzťahový mentor“. Kedy a prečo si sa rozhodol, že začneš svoje skúsenosti odovzdávať ďalším mužom, ktorí nevedia, ako u žien zabodovať?

Keď som mal 18 rokov, prešiel som si dosť veľkým sklamaním z lásky, ktoré nemuselo vôbec nastať, keby som vedel, čo robiť, bol by som priebojnejší a nebol by som len dobrý a milý chlapec. Chcel som moju spolužiačku, najlepšiu kamarátku a platonickú lásku v jednom, no získal ju nakoniec môj najlepší kamarát, ktorý mal väčší „ťah na bránku.“ Doteraz sú spolu. Vtedy som to znášal veľmi ťažko a dostával som sa z toho pol roka.

 

Zanevrel som na lásku. Povedal som si, že takéto niečo už nechcem nikdy zažiť. Po rokoch, keď som začal na sebe pracovať, postavil som seba na prvé miesto, zlepšil som sa po mnohých stránkach. Objavil som to „tajomstvo príťažlivosti“ a ženy začali na mňa úplne inak reagovať. Pochopil som, že svoj osud môžeme zmeniť, keď zmeníme samých seba. Je to bolestná a dlhá cesta, ale dá sa to. A to zdieľam dnes aj s chlapmi (a ženami), čo môžu aj oni robiť (a nerobiť), aby neboli sami (samy) a našli si svoju lásku.

Koľkokrát si sa musel „popáliť“, aby si zistil, čo robíš zle?

Fúha, boli to stovky prípadov, než som pochopil, čo som robil zle. Bol som odmietaný zo všetkých možných strán – osobne či cez internet. Avšak, čím viac som to skúšal (a padal na hubu), o to viac som naberal skúsenosti. A tak som to robil postupne menej naprd až do momentu, že mi to celkom šlo. Potreboval som iba robiť veci inak.

Prečítajte si aj: Denník motivácie: Toxický priateľ nie je priateľom

Problém nadviazať kontakt so ženami a posunúť to na ďalšiu úroveň. Je toto najväčší hlavolam, ktorý mužov stavia pri vytváraní si vzťahov so ženami do role „outsiderov“? Kde muži robia najčastejšie chyby?

Dalo by sa to tak povedať. Vôbec zoznámiť sa s novou ženou a prejsť z randenia do vzťahu býva pre chlapa najväčšia výzva. To sú dva kľúčové momenty, kde sa láme chlieb. Na základe svojich skúseností – hlavne tých negatívnych, kedy mi veci nevyšli, tak najväčšie chyby, ktoré som aj ja sám robil (a robia ich aj chlapi, ktorí sa na mňa obracajú) sú, že som mal od začiatku od toho príliš veľké očakávania a nechcel som nič pokaziť. A hádajte čo? Pokazil som to. (smiech) Treba ísť do toho s pokojom, prirodzenou zvedavosťou, hravosťou a zistiť, či si vôbec budeme rozumieť. Nie vidieť hneď ženu ako matku svojich detí.

 

Sú dnes podľa teba problémom aj sociálne siete, ktoré vytvárajú virtuálnu realitu a virtuálne vzťahy a následne je skutočnosť úplne iná?

Nie je žiadnym tajomstvom, že sa ľudia na internete robia krajšími, ako v skutočnosti sú. A prejavuje sa to aj pri zoznamovaní sa. Fotky, profily a správy znesú veľa. Preto odporúčam, ak si dvaja sadnú a rozumejú si, čím skôr prejsť k osobnému stretnutiu. Aby nestrácali zbytočne čas s niekým, kto za to nakoniec vôbec nestojí. Radšej stráviť hodinu na káve ako desiatky či stovky hodín vypisovaním si.

Si zakladateľom projektov pre chlapov chlap20.sk, pre ženy zenasnov.sk. Si podnikateľom, máš šarm a zároveň si vzorný manžel a otec. Zdá sa, že si prototyp ideálneho muža. Kým bol Michal Kopecký, kým sa dostal až sem?

Och, toľko komplimentov. Keby som toto počul pred 10 rokmi, neveril by som tomu. Michal Kopecký býval úplne priemerný syn, študent, priateľ a chlap. V ničom som extra nevynikal. A aj na svojej ceste som spravil množstvo zlých rozhodnutí, ktoré ma dostali do problémov, nevyšli mi štyri biznisy a prišiel som o množstvo peňazí. Avšak tým, že som sa nevzdával, neustále som na sebe pracoval, vzdelával sa a bol som ochotný robiť aj chyby, som sa postupne dostal tam, kde som dnes. A chcem ísť príkladom a byť ním aj pre ostatných, že sa to dá, nech ste aktuálne v akejkoľvek situácii v živote.

 

Snažíš sa mužov učiť (kurzy, prednášky, semináre, videá) ako byť lepším chlapom, respektíve ako zo žien nemať strach a veriť si. To je prvý krok k dlhodobému a šťastnému vzťahu. Ak uspejú, dokážeš mužovi poradiť, aby bol jeho vzťah aj stále plnohodnotný? 

Pravdaže. Vždy som vravel, že získať ženu je jedna vec, ale udržať si ju je niečo úplne iné. Sám mám vzťah už takmer osem rokov, som ženatý a máme spolu aj malého syna, takže viem z vlastných skúseností s mužmi a ženami zdieľať, čo treba robiť, aby iskra a láska vo vzťahu pretrvala a ako vydržať vo vzťahu čo najdlhšie.

Nestretávaš sa u ženského publika s názormi, že tvoje kurzy či rady hovoria mužom, ako sa stať, akýmsi alfasamcom? Že si zo žien následne potom robia akúsi štatistiku?

Dávno nie. A ak aj náhodou áno, tak to iba niektoré nepochopili, že prinášam ženám lepších a schopnejších chlapov. To, že si z toho niekto spraví „štatistiku“ a nemá najčistejšie úmysly, to je už na každom chlapovi.

Prečítajte si aj: Denník motivácie: Pochopil som zákon príťažlivosti

Si autorom viacerých kníh a zároveň bestsellerov Príťažlivosť ďalej, Ako ju získať, Aj ja som CHLAP 2.0. Knihy určené prioritne pre mužov, v ktorých majú nájsť odpovede, čo robia zle a ako to majú robiť správne, aby u žien uspeli. Prečo si sa rozhodol vydať knihu Žena snov, kde radíš ženám?

Dobrá otázka. Už dávno sa ma ženy pýtali, či nemám niečo aj pre ne. A uvedomoval som si, že aj ony potrebujú nasmerovať. Nielen chlapi robia chyby vo vzťahu k ženám, ale aj ženy občas šliapnu vedľa a zatarasia si tak cestu k láske. Úplne zbytočne. Navyše, mojím cieľom je spájať mužov a ženy a zlepšiť tak úroveň vzťahov medzi nimi.

 

Ako si sa k tejto myšlienke, napísať knihu venovanú ženám vôbec dostal? Mala v tom prsty aj pani manželka? (úsmev)

Evka? (úsmev) Priamo nie. Aj keď určite je v mojom ponímaní Žena snov a „poslúžila“ mi aj ako príklad v mnohých kapitolách knihy, prečo práve ju som si vybral spomedzi všetkých žien, s ktorými som randil.

Bola práca na takomto diele určeného ženám úplne iná šálka kávy ako na zvyšku tvojich predošlých titulov?

Určite áno. Bola to pre mňa veľká výzva. Aj preto som sa rozhodol spolupracovať na knihe priamo so ženami. Ešte pred písaním samotného obsahu som založil skupinu na Facebooku, kde som pozval ženy z môjho okolia. Zdieľal som tam s nimi na vysielaniach moje koncepty, princípy a metódy a ony mi na ne dávali spätnú väzbu a pridávali mi k nim svoje osobné príbehy. Bez žien by som to určite nezvládol.

Aké sú doposiaľ ohlasy na knihu Žena snov? Prípadne, siahnu po takejto knihe aj muži, aby spoznali „tajomstvo“ úspechu žien?

Ohlasy na knihu sú naozaj neskutočné! Teraz naposledy mi písala jedna žena recenziu na knihu:

„Miško, v prvom rade obrovské ĎAKUJEM. Mám priateľa dva roky a žijeme spolu takmer rok a pol. Dosť často to začalo škrípať a mňa už prestávali baviť tie hádky a uspokojovanie ega. Objednala som si knihu Žena snov a začala som cvičiť. Išlo to ruka v ruke. Bola som rozhodnutá zmeniť svoj život. Už od prvých strán môj život a vzťah nabrali iný smer.

Čím viac som čítala, tým väčšiu chuť som mala meniť veci v mojom živote. Každá žena pozná vetu musíš si vážiť samu seba. Aj ja som ju poznala. A aj keď som si myslela, že poznám svoju hodnotu, nebolo to tak. Pri každej kapitole som si uvedomovala, koľko chýb som vo vzťahu začala robiť. Všetko som to mala pred očami a ihneď som za všetko, čo sa mi dialo alebo nedialo, prevzala absolútnu zodpovednosť. No 10. kapitola. Tam prišiel zlom. Doslova mi tá kapitola vyčistila žalúdok. Plakala som. Plakala som, lebo som si uvedomila, ako som žila a ako lacno som so sebou dovolila zaobchádzať. Nikdy predtým som sa na to takto nepozerala. Posledné stránky knihy som už čítala so slzami v očiach. Tak vďačne som sa cítila. Za knihu a za seba a za to, aké zmeny som dokázala urobiť.

 

Môj priateľ sa so mnou už nebaví arogantne či ironicky a ak áno, poviem mu, že sa s ním odmietam baviť týmto štýlom. A on sa mi normálne ospravedlní. Väčšinou som program robila ja. Včera, keď vstal, ma krásne pozval na rande. Doslova na rande a aj vybral miesto, kam pôjdeme. Bola to nezabudnuteľná nedeľa a on bol fakt veľmi spokojný. A konštatoval, ako sa mu páčil ten deň. Vtedy som sa usmiala a povedala mu, že sám si ho taký vytvoril tým, aký pozorný bol. Miško, vďaka. Posúvam knihu sestre.“ A siahajú po nej aj muži.

Veľa mužov dnes hovorí o tom, že ženy veria v nereálnu lásku, ktorú vidia na filmovom plátne. Je to podľa teba správne alebo by aj ženy mali pochopiť, že film nie je realita?

Je fajn mať svoje sny, avšak keď chce žena romantickú lásku a princa na bielom koni, najprv musí byť sama princezná hodná takej lásky a pritiahnuť si takého partnera tým, aká je. Aj na to sa detailne pozerám v knihe Žena snov, čo je potrebné k tomu, aby bola žena neodolateľná pre svojho vysnívaného chlapa.

Prečítajte si aj: Buď sám sebou: 7 rád, ktoré ti prehovoria do duše

Vo svojich kurzoch a knihách spomínaš, že neexistujú žiadne vzorce, triky či finty, ktoré zabezpečia mužovi u žien úspech. Kľúčom by mala byť prirodzenosť. Napriek tomu ponúkaš rady, ktoré majú byť efektívne. Čím sa líšia bežné „baličské“ finty na internete od tvojich rád?

Existujú. A fungujú. Ale iba krátkodobo a vznikli za účelom ženy oklamať, aby chceli chlapa, ktorý ich nie je hoden. Ja chlapom ponúkam princípy, na ktorých je príťažlivosť medzi mužmi a ženami postavená, a taktiež rôzne metódy, ako môžu chlapi svoju hodnotu a príťažlivosť prezentovať tak, že si ich žena všimne a bude nad nimi uvažovať. To je ten rozdiel. Ja chlapov učím, aby sa v prvom rade zamerali na seba a cez svoju vyššiu hodnotu zaujali ženy. Nie sústrediť sa na ženy a obalamutiť ich bez toho, aby na sebe niečo zmenili.

 

Nebojíš sa, že ak ženy budú vedieť, ako baliť mužov a muži zasa ženy, že sa vytratí práve prirodzenosť, ktorá má byť tým hlavným kľúčom k úspechu?

Nebojím. (úsmev) Bojím sa iba toho, že muži a ženy sa budú príliš sústrediť na „balenie“ opačného pohlavia a ujde im ten skutočný zmysel – sústrediť sa hlavne na seba a prirodzene priťahovať opačné pohlavie tým, kým sú.

Myslíš si, že platí v živote, že krajší ľudia to majú jednoduchšie?

V mnohých smeroch určite áno. Bežne vidím, ako majú krajšie ženy rôzne výhody, hlavne čo sa chlapov týka – veci zdarma, vstupy na rôzne akcie a podobne. Avšak tá „krása“ nesie so sebou aj negatíva. Mnohí ich na základe toho hodnotia ako povrchné, namyslené, nedostupné a myslia si, že nemajú u nich šancu. Pritom častokrát práve tie krásne ženy sú najviac zraniteľné a málo sebavedomé.

 

Ak by ťa požiadal o pomoc niekto, kto úplne rezignoval v snahe o nadviazanie kontaktu s iným pohlavím, čo by bola tvoja prvá rada, aby si ho nakopol hľadať to šťastie ďalej?

Prečo by som radil niekomu, kto úplne rezignoval? Nesnažím sa pomôcť každému. A už vôbec ich nepotrebujem o niečom presviedčať alebo na nich tlačiť, aby niečo spravili. Oni sami musia chcieť. To ja za nich nespravím.

Je niečo, čo by si nám chcel povedať, ale ešte sa ťa to nikto neopýtal? 

Milujem prechádzky po lese. (smiech)

Čo plánuje Michal Kopecký v blízkej budúcnosti? Môžeme očakávať ďalšiu knihu, nový projekt alebo prídeš s niečím úplne novým?

Určite môžete očakávať ďalšie knihy pre ženy. Počas knihy Žena snov som oznámil, že vznikne trilógia pre ženy. A druhá časť vyjde už v roku 2020. Je sa na čo tešiť!


Bestseller Žena snov od Michala Kopeckého môžete teraz získať úplne ZDARMA na www.knihazenasnov.sk

Súťaž o dva výtlačky knihy Žena snov, ktorej autorom je Michal Kopecký, prebieha aj na našom Instagrame-Zdolahore. Zapoj sa a VYHRAJ.

Autor

d.ruscak@gmail.com'
Chuť neustále sa posúvať vpred a pracovať na sebe. Študovaný žurnalista, fanúšik činiek, milovník hôr, kvalitného jedla a zmysluplných konverzácií aj s dávkou humoru. Spracúva články na rôzne témy od marketingu, PR, zaujímavostí, motivácie, inšpirácie, ale aj z oblastí financií či realizuje zaujímavé rozhovory. Ku všetkému pristupuje zodpovedne a s pokorou. Práve disciplína je preňho slobodou!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..