OFF
ON
Boxed
Najpoužívanejšie hashtagy na Instagrame za rok 2019

Najpoužívanejšie hashtagy na Instagrame za rok 2019

Každý aktívnym užívateľ Instagramu hashtagy dobre a dôverne pozná. Toto slovíčko sa behom niekoľkých rokov stalo jedným z najpoužívanejších výrazov v rámci mikroblogov a sociálnych sietí. A možno o tom mnohí neviete, no hashtag vôbec neprišiel s príchodom Instagramu. Aké hashtagy kraľovali Instagramu v roku 2019?

Najpoužívanejšie hashtagy. Pre tých, ktorí by náhodou nevedeli, čo to vlastne ten hashtag je, uvedieme príklad, #zdolahore ← toto je on. Typický znak hashtagu je prvotne vizuálny. Pred slovom je vždy mriežka – #. Ide v podstate o označenie, ktoré hashtag sám o sebe definuje. Samotný význam hashtagu je možné charakterizovať ako kľúčové slovo.  Za mriežkou vždy nasleduje konkrétny výraz. Ak samotný hashtag zadáte napríklad do vyhľadávača Instagramu, Facebooku, Twitteru, Flickru alebo YouTubu, nájdete všetky príspevky, ktoré daný hashtag vo svojom obsahu majú použitý.

Aby ste si ale nemysleli, že hashtag je, akýmsi vynálezom Instagramu. Hashtag tu bol už dávno predtým a využíval sa v rámci informačných technológií ako identifikátor obsahu. Dnes #hashtag používa celosvetovo viac ako 20 sociálnych sietí.

Prečítajte si aj: Predpovede na rok 2020 – Progres, strach alebo splnené očakávania

Z hashtagu sa stal v online priestore pomerne silný marketingový nástroj. Efektívne zvolené hashtagy vo vašom obsahu, resp. pod vašim príspevkom, môžu markantne zvýšiť jeho dosah. Každý hashtag má totiž svoju moc – impresiu. Teda, čím lepšie zvolené hashtagy, tým väčšia šanca, že váš príspevok uvidí vami žiadaná cieľová skupina užívateľov, alebo že oslovíte širšie publikum. Najpoužívanejšie hashtagy určite nemusia vždy znamenať úspech. Často je dobré, ak sú tieto kľúčové slová unikátne.

Portál metricool.com zrealizoval k záveru roka 2019 analýzu v rámci používania hashtagov na Instagrame. Ako inak, najlepším ukazovateľom sú čísla, a teda početnosť, koľkokrát bol daný hashtag užívateľmi v príspevkoch použitý. Číslo za #hashtagom znamená celkové množstvo použitia daného hahtagu.

Najpoužívanejšie hashtagy v roku 2019 – čísla

  1. #Love – 1,597,832,456 mld.
  2. #Instagood – 988,131,008 mil.
  3. #Photooftheday – 490, 000, 012 mil.
  4. #Fashion – 475,992,147 mil.
  5. #Beautiful – 456,547,737 mil.
  6. #Happy – 422,116,954 mil.
  7. #Like4like – 410,451,976 mil.
  8. #Picoftheday – 373,976,698 mil.
  9. #TBT– 489,000,000 mil.
  10. #Art – 334, 000, 146 mil.

Ako vidíte, výsledok je jasný. Instagramu v roku 2019 kraľovala #láska.

Titulná foto: instagram-press.com

Autor

d.ruscak@gmail.com'
Chuť neustále sa posúvať vpred a pracovať na sebe. Študovaný žurnalista, fanúšik činiek, milovník hôr, kvalitného jedla a zmysluplných konverzácií aj s dávkou humoru. Spracúva články na rôzne témy od marketingu, PR, zaujímavostí, motivácie, inšpirácie, ale aj z oblastí financií či realizuje zaujímavé rozhovory. Ku všetkému pristupuje zodpovedne a s pokorou. Práve disciplína je preňho slobodou!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..