OFF
ON
Boxed
Najočakávanejšie filmy roka 2020 +VIDEO

Najočakávanejšie filmy roka 2020 +VIDEO

Kapitola s číslom 2020 je už za dverami a ak jedným z vašich novoročných predsavzatí je aj pozdvihnutie samého seba v oblasti kultúry, v našom článku nájdete tipy na tie najočakávanejšie filmy, ktoré v nasledujúcom roku za žiadnych okolností nesmiete v kine vynechať.

1917

(slovenská premiéra: 13.2. 2020)

Aj majster tesár sa niekedy utne. Nuž, platí to aj v prípade amerického režiséra Sama Mendesa, zodpovedného za Americkú krásu či azda najlepšiu „bondovku“ všetkých čias – Skyfall. Ak sa však za ono neslávne „utnutie“ považuje pecka, ktorou Spectre bezpochyby bola, dávame Samovi s čistým svedomím ďalšiu šancu a netrpezlivo očakávame jeho nasledujúci projekt. Tým je blížiaca sa vojnová dráma 1917, pojednávajúca o zdanlivo nemožnej misii dvoch mladých britských vojakov vyslaných za nepriateľskú líniu.

Pripravte sa na elektrizujúci a najmä autentický zážitok, nakoľko tento skvost vzbudzuje falošný dojem, že je nakrútený na jeden plynulý záber. Veríme, že zahraničné fámy o „tom najlepšom vojnovom filme od čias vojaka Ryana“ nevyznejú do prázdna. Aj veľkolepé očakávania sú dôvodom, prečo medzi najočakávanejšie filmy patrí práve počin Sama Mendesa – 1917.

No Time to Die

(slovenská premiéra: 8.4. 2020)

Už 25. dobrodružstvo agenta jej veličenstva sa blíži do kín a nesie so sebou štítok poslednej „bondovky“ s Danielom Craigom. Názory na problematiku toho najlepšieho predstaviteľa agenta 007 sa rozchádzajú, avšak práve Craigove príspevky do série disponovali najväčšou rozmanitosťou, nakoľko sa na nich vystriedalo trio talentovaných tvorcov so svojským štýlom (Campbell, Forster, Mendes). „Nie je čas zomrieť“ zrejme nebude žiadnou výnimkou. Réžie sa chopil Cary Fukunaga, autor famóznej prvej série True Detective, a na palubu si priviedol viac než slušný herecký ansámbel.

Prečítajte si aj: Predpovede na rok 2020 – Progres, strach alebo splnené očakávania

James Bond po dolapení Ernsta Blofelda opustil aktívnu službu a odišiel na zaslúžený dôchodok na Jamajku. Špionážne agentúry po celom svete sú však bez svojho talizmanu z MI6 opäť v úzkych. Svet totiž čelí novej hrozbe v podobe ľstivého „záporáka“ Safina (Rami Malek), a tak sa James musí vrátiť po svoje posledné pretrepané Martini.

TENET

(slovenská premiéra: 16.7. 2020)

Christopher Nolan nie je len tým najlepším režisérom 21. storočia, je aj ukážkovým scenáristom. A vždy na začiatku dekády napíše niečo, čomu zrejme ani sám nerozumie. Reč je o „mindfuckovom“ MementePočiatku. Nolan evidentne zase raz dostal chuť pomotať nám v kinách hlavy, a tak prichádza s trilerom s tajomným názvom Tenet. O čo ide? Ľudstvo sa bezhlavo rúti do vypuknutia tretej svetovej vojny. Hlavná postava agenta špeciálnych jednotiek má tomuto globálnemu konfliktu zabrániť. Znie to jednoducho? Omyl. Vo svete, v ktorom sa Tenet odohráva, totižto jestvuje technológia na ohýbanie času.

Trailer zobrazuje scény, ktoré sa vymykajú ľudskému chápaniu. A ak ste aktuálne pod vplyvom psychotropných látok, radšej ho nepozerajte. Tenet nebude ani zďaleka klasickým špionážnym trilerom.

West Side Story

(slovenská premiéra: 17.12. 2020)

Vojnový kôň, Lincoln či Môj kamoš obor. Jeden by si bol pomyslel, že Steven Spielberg na to už skrátka nemá. Následne nám však tento sedemdesiatnik naservíruje lahôdku v podobe Mostu špiónov či vzdá hold osemdesiatkovej popkultúre v Ready Player One a nám je teda jasné, že Steven do starého železa ešte nepatrí. Pri návšteve kina však nikdy nevieme, do čoho ideme. A podobne je to aj pri remaku legendárneho muzikálu West Side Story. Shakespearovská premisa o súperiacich pouličných gangoch a láske dvoch nedobrovoľne znepriatelených ľudí je hodna režiséra Spielbergovho formátu. Čo však môžeme čakať?

Prečítajte si aj: Klasika H.G. Wellsa dostáva hororovú verziu od tvorcu SAW a Insidious

Tvorcovský tím vyzerá prinajmenšom lákavo. Za scenár je zodpovedný uznávaný americký autor Tony Kushner, držiteľ Pulitzerovej ceny, a vizuál filmu dostal na starosť Spielbergov dvorný kameraman Janusz Kaminski, držiteľ Oscara za Schindlerov zoznam a vojaka Ryana. Prečo sa teda netešiť?

Duna

(slovenská premiéra: 17.12. 2020)

Len nedávno bol Kanaďan Denis Villeneuve vyhlásený za najlepšieho režiséra desaťročia. Právom! Sicario, Prisoners či nový Blade Runner sú nervy drásajúce trháky. Villeneuve excelentne pracuje s napätím a v spojení s kamerou Rogera Deakinsa a vždy vhodne zvolenou hudbou sa zhliadnutie jeho filmu v kine stáva exkluzívnym zážitkom. Sci-fi román Duna spisovateľa Franka Herberta označil George Lucas za nesfilmovateľný. Na látke v roku 1984 zakopol aj samotný David Lynch. Ak sa však má niekto s týmto prekliatym dielom popasovať, je to práve Villeneuve.

Na spoluprácu prizval plejádu zvučných mien a jednou z predností snímky je aj mimoriadne atraktívne herecké obsadenie. Josh Brolin, Rebecca Ferguson, Javier Bardem či Jason Momoa. No povedzte, toto si nechá niekto ujsť? Niet divu, že Duna s takýmto hereckým obsadením patrí medzi najočakávanejšie filmy roka 2020.

Foto: internet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..