OFF
ON
Boxed
Youtuber plánuje vysadiť 20 miliónov stromov: Musk, Dorsey, Walker či Lütke prispeli!

Youtuber plánuje vysadiť 20 miliónov stromov: Musk, Dorsey, Walker či Lütke prispeli!

Youtuber, influencer – v tomto prípade na tom vôbec nezáleží. Mr.Beast, presne tak si hovorí mladý tvorca videí, ktorý sa rozhodol organizovať benefičnú kampaň #teamtrees na pomoc našej planéte. Týmto krokom reagoval na nedávne požiare, ktorý postihli ruskú Sibír a juhoamerické – amazonské pralesy a vyslyšal aj prosby svojich fanúšikov.

Projekt s názvom #teamtrees spustil mladý iba 21-ročný youtuber Jimmy Donaldson prostredníctvom svojho videa na jeho kanáli Mr.Beast, kde má bezmála 25,5 milióna odberateľov. Americký youtuber je považovaný za jedného z tých tvorcov videí, ktorí sa neboja investovať peniaze do svojho „contentu“ (obsahu). Dôkazom toho sú aj videá, kde na streamovacej platforme Twitch náhodne donatoval (podporil) niektorých streamerov tisíckami dolárov.

Rozhodnutie vytvoriť benefičnú kampaň, ktorej cieľom je vysadiť 20 miliónov stromov prišlo kvôli nedávnym udalostiam a takisto prosbe fanúšikov. Tí Jimmyho prosili, aby týmto spôsobom oslávil dosiahnutie 20-tich miliónov odoberateľov na Youtube.

Prečítajte si aj: Solárne parkoviská ponúkajú riešenie pre budúcnosť

Ďalšou motiváciou boli, desaťtisíce hektárov lesov v Ázii a Južnej Amerike, ktoré pohltili rozsiahle požiare. Pľúca Zeme tak dostali poriadnu ranu. Jimmy dostal do hlavy nápad a vďaka svojmu vplyvu a pomoci fanúšikov ho dokázal dostať do povedomia širokej verejnosti. Projekt Teamtress oslovil aj slávne a významné osobnosti, ktoré neváhali a okamžite prispeli. Projekt stále beží!

Na webe teamtrees.org môžete prispieť aj vy a za každý jeden dolár vysadiť jeden strom. Počítadlo na stránke takisto zobrazuje, na výsadbu akého množstva stromov už boli vyzbierané finančné prostriedky.

O tom že projekt ľudia naozaj berú vážne svedčia státisíce príspevkov. Finančné prostriedky poskytol DJ Alan Walker (100 001 USD), výkonná riaditeľka Youtube Susan Wojcicki (200 000 USD), majiteľ sociálnej siete Twitter Jack Dorsey (350 000 USD), alebo dánska developerská spoločnosť ELF Development A/S (250 000 USD).

Prečítajte si aj: Čím vyššie, tým krajšie: To je veľký Choč

Vo veľkom prispeli aj generálny riaditeľ automobilky Tesla a vlastník vesmírnej spoločnosti SpaceX Elon Musk (1 000 000 USD) či nemecko-kanadský zakladateľ spoločnosti Shopify Tobias Lütke, ktorý Muska tromfol presne o jeden americký dolár  (1 000 001 USD).

Zbierka sa uzatvára 1. januára a my pevne veríme, že projekt bude úspešným, pretože naša planéta to potrebuje.

Prispieť môžete priamo na tejto webovej adrese teamtrees.org.

Titulná foto: Youtube/Mr.Beast

 

Autor

d.ruscak@gmail.com'
Chuť neustále sa posúvať vpred a pracovať na sebe. Študovaný žurnalista, fanúšik činiek, milovník hôr, kvalitného jedla a zmysluplných konverzácií aj s dávkou humoru. Spracúva články na rôzne témy od marketingu, PR, zaujímavostí, motivácie, inšpirácie, ale aj z oblastí financií či realizuje zaujímavé rozhovory. Ku všetkému pristupuje zodpovedne a s pokorou. Práve disciplína je preňho slobodou!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..