OFF
ON
Boxed
Zápas storočia ovládol slovenský „Pumukli“. Attila vypol Terminátora!

Zápas storočia ovládol slovenský „Pumukli“. Attila vypol Terminátora!

Včera sa uskutočnil dlho očakávaný zápas, ktorý si želala celá česko-slovenská MMA scéna. Oktagon 15, ktorý sa odohrával v Prahe vo vypredanej O2 Aréne sledovalo bezmála 20-tisíc divákov priamo na mieste. Jedenásť úžasných zápasov, ktoré priniesli radosť i smútok. Až deväť z jedenástich zápasov sa skončilo v prvom kole a inak tomu nebolo ani v zápase o titul ťažkých váh či hlavnom zápase večera, ktorým bol práve zápas storočia.

Promo, aké nemal žiadny iný MMA zápas alebo možno ani žiadne iné športové podujatie v Československu. Aj o tom bol Oktagon 15. Promotéri Ondrej Novotný a Pavol Neruda vytvorili z „cirkusu“ Oktagon organizáciu, ktorá má svetové kvality a stále rastie. A presne to sa potvrdilo aj v sobotňajší večer. Nadupaná karta bola plná kvalitných zápasníkov z Česka, Slovenska, Poľska, Brazílie, Dánska či Ruska. Každý fanúšik tohto športu si prišiel na svoje. Všetky zápasy ale smerovali k dvom najočakávanejším a medzi nimi práve aj zápas storočia.

Tým prvým bol súboj o titul v ťažkej váhe medzi Michalom „Blackbeard“ Martínkom (8-1-0) a Viktorom Peštom (15-6-0). Úlohou Martínka bolo udržať si titul v ťažkej váhe vo svojej prvej obhajobe, potom, čo ho získal v zápase s Danielom Dittrichom minulé leto.

Prečítajte si aj: Nirmal Pruja alebo ako zdolať štrnásť osemtisícoviek za 189 dní

Viktor Pešta bol vyzývateľom, ktorý mal menej skúsenému držiteľovi opasku dokázať, že po zápase si opasok suverénne vezme. Opak však bol pravdou. Martínek už v prvom kole Peštu zasiahol presnými údermi a v okamihu, keď Pešta zacítil silu jeho úderov vedel, že opasok zadarmo to určite nebude. Netrvalo dlho a po jednej z tvrdých rán Peštova brada nevydržala. Zlomená (vykĺbená) čeľusť znamenala v zápase stopku a Pešta zápas odmával. Martínek tak hradby Oktagonu ubránil a naďalej drží v rukách opasok šampióna Oktagonu v ťažkej divízii.

Fanúšikovia už pred šiestou hodinou čakali v pražskej O2 Aréne na okamih, kedy do ringu nastúpia Karlos Vémola (27-6-0) a Attila Végh (33-9-2). Bitka o prívlastok československej jednotky teda bola vyvrcholením fantastického večera. Všetky zraky sa upierali na štyri roky neporazeného českého leva a nezlomného šampióna Bellatoru.

Prečítajte si aj: Deník motivácie: Pochopil som zákon príťažlivosti

Ich nástup si podmanil všetkých a jeden gong odštartoval zápas storočia. Sľubovaná „vémolica“, ale neprichádzala. Végh si držal Vémolu na dištanc a svojim pohybom, ako by Vémolu zaskočil. Terminátor sa nedokázal sústrediť na svoj obávaný takedown a v postoji s Attilom, už podľa prognóz, nemohol súperiť. To ukázala aj prvá minúta, počas ktorej Attila svojho súpera dvakrát dobre trafil a na tvári súpera sa objavili viditeľné stopy. Neúspešný pokus o takedown Vémolovi ukázal, že Végh nebude ako zvyšok jeho predchádzajúcich súperov. Následne prišla ešte jedna tvrdá rana a hoci aj Karlos raz Végha zasiahol, nestačilo to. Následne „Pumukli“ „Terminátora“ uspal presne mierenou ranou z ústupu a ten nekontrolovateľne padol k zemi. Rozhodca okamžite Vémolu zaľahol a zápas storočia sa skončil suverénnym víťazstvom slovenského šampióna.

Mnoho ľudí bolo presvedčených o tom, že Vémola predvedie svoju klasickú obávanú zem a Végh bude mať letecký deň. Druhá polovica verila, že Attila bude tým, ktorý sa povestnej zbrane českého leva nezľakne a kvalitným boxom ho popraví. A tak aj bolo. V zápase bol práve Attila tým, kto pôsobil istejšie, pohyblivejšie a koniec koncov bol aj tým, kto bol presnejší. Obrovský návrat Attilu Végha znamenal, že „spln sa senil“. Na druhej strane sa sny a predstavy o návrate do UFC Karlosovi rozplynuli.

Nič to však nemení na tom, že Karlos Vémola je najlepším bojovníkom, ktorého česká scéna má. Rešpekt, ktorý voči sebe obaja bojovníci prejavovali pred i po zápase je ukážkou obrovskej profesionality a toho, že srdce a myseľ bojovníka sa nezaprie. Gratulácia patrí hlavne najväčšiemu československému šampiónovi Attilovi Vérghovi, ktorý ukázal, že najväčší súboj sa odohráva aj tak vo vašej hlave.

Výsledky zápasov:

Attila Végh – Karlos Vémola → 1.kolo/Végh/KO

Michal Martínek – Viktor Pešta → 1.kolo/Martínek/TKO

Kaik Brito – Gábor Boráros → 1.kolo/Brito/TKO

Leandro Silva – Robert Bryczek → Silva/3:0 na body

Jakub Štáfek – Peter Benko → 1.kolo/Štáfek/KO

Joachim Christensen – Miloš Petrášek → Christensen/2:1 na body

Mateusz Legierski – Jakub Bahník → 1.kolo/Legierski/KO

David Hošek – Jakub Běle → 1.kolo/Hošek/TKO

Vojto Barborík – Sasha Belov → 1.kolo/Barborík/Arm triangle choke

Lucia Krajčovič – Barbora Cypriánová → 1. kolo/Krajčovič/TKO

Pavel Salčák – Simon Michálek → 1. kolo/Salčák/TKO

Autor

d.ruscak@gmail.com'
Chuť neustále sa posúvať vpred a pracovať na sebe. Študovaný žurnalista, fanúšik činiek, milovník hôr, kvalitného jedla a zmysluplných konverzácií aj s dávkou humoru. Spracúva články na rôzne témy od marketingu, PR, zaujímavostí, motivácie, inšpirácie, ale aj z oblastí financií či realizuje zaujímavé rozhovory. Ku všetkému pristupuje zodpovedne a s pokorou. Práve disciplína je preňho slobodou!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..